2013'te Samsung'un Esnek Ekranları Kullanılacak

Samsung 2013 yılının başlarında esnek, katlanabilir ve kıvrılabilir ekran teknolojisini akıllı telefonlarda kullanmaya başlayacak.

2013'te Samsung'un Esnek Ekranları Kullanılacak

Mobil teknoloji devi Samsung uzun yıllardır özellikle donanım alanında en büyük teknolojik devrimleri gerçekleştiriyor ve yarattığı ürünler mobil dünyada büyük yankı uyandırıyor. Wall Street Journal’ın verdiği bilgilere göre Samsung bu sefer de esnek, kıvrılabilir ve katlanabilir ekranlarını tüketici ürünlerinde 2013 yılının başında kullanmaya başlayacak.

Geliştirilen bu esnek ekranlar cam yerine plastik kullanılması sayesinde elde edilebiliyor ve ekrana kıvraklık vermenin yanında daha hafif ve daha zor kırılan yüzeylerin kullanılmasına imkan sağlıyor. Geliştirme aşamasının sonlarına yaklaştığı söylenen Samsung katlanabilir ekranlarında hali hazırda Galaxy S3 gibi üst seviye cihazlarında kullandığı OLED görüntü teknolojisini kullanmaya devam edecek.

Samsung bu hamlesiyle inovatif teknolojilerde kendisine rakip olmaya başlayan ve Likit Kristal görüntüleme ile In-Cell dokunmatik gibi geliştirmeler yapan LG ve diğer mobil teknoloji devleri ile rekabeti korumayı amaçlıyor. Esnek ekranlara büyük yatırım yaptığı belirtilen Samsung bu sayede akıllı telefonların kullanım şekillerini kökünden değiştirebileceğini düşünüyor. 

Bu kıvrılabilen ekran teknolojisinin telefonların boyutlarını değiştirmekten tutun da cihazı telefondan tablete dönüştürebilme gibi ek özellikler elde edebilmek gibi pek çok alanda farklı kullanımları olması planlanıyor.

YORUMLAR