2014 Yılında Apple'dan Tasarım Ödülü Alan Monument Valley Ücretsiz Oldu!

2014 Yılında Apple'dan Tasarım Ödülü Alan Monument Valley Ücretsiz Oldu!

2014 yılında parlayan ve Apple tarafından hem tasarım ödülü alan hem de 2014 yılının en iyi iPad oyunu seçilen Monument Valley ücretsiz oldu. Apple Store'da en popüler uygulamalar arasına girmeyi başaran oyun üretli olmasına rağmen milyonlarca satış gerçekleştirdi ve geliştirici "us two" firmasına oldukça yüklü miktarda para kazandırdı.

8 kişilik bir ekip ile yaklaşık olarak 1.5 milyon Dolar maliyet sonucunda geliştirilen Monument Valley, dokuz ay sonunda 6 milyon Dolarlık satış geliri elde etti. 2014 yılının oyunları arasında yeralması nedeniyle biraz eskiyen ve açıkcası popülerliğini kaybeden oyun, geliştirici tarafından ücretsiz olarak sunulmaya başlandı. Ücretsiz olarak sunulması geçici süreli mi yoksa tamamen mi şu an bilinmiyor fakat us two firması bu hamle ile oyunun yeniden canlanmasını ve ilgi odağı olmasını sağlayabilir.

Görsel kalitesi ile oyuncuları büyülemeyi başaran Monument Valley oyununu geçen sene paranıza kıyıp oynamadıysanız şimdi tam vakti. Freemium oyun haline gelen Monument Valley'i iPhone ve iPad'lerinize ücretsiz indirmek için alttaki indirme bağlantısını kullanabilirsiniz.

YORUMLAR