2015 Model LG Nexus 5'in Çıkış Tarihi Açıklandı

2015 Model LG Nexus 5'in Çıkış Tarihi Açıklandı

Geçen senenin en başarılı telefonlarını üretmeyi başaran LG, bu sene için de aynı başarıyı göstermek istiyor. Android'in en verimli kullanılacağı Nexus 5'in üretimini Google ile iş birliği içerisinde yapan LG, elinde olmadan çok önemli bir bilgiyi basına sızdırdı.

Google'ın desteğiyle birlikte bu sene Nexus modellerini iki farklı teknoloji şirketi üretecek. Huawei ve LG Nexus'un 2015 modeli için aralıksız çalışırken sürekli bu cihazlarla ilgili sızıntılar ortaya çıktı. Kullanıcılar tarafından en çok telefonun çıkış tarihi merakla bekleniyordu. Bu meraklı bekleyiş çok sürmedi ve LG'nin üreteceği 5.2 inç'lik Nexus 5'in çıkış tarihi sızdırıldı.

Güney Kore'de yayın yapan bir internet sitesinin ortaya attığı iddiaya göre 2015 model Nexus 5, 29 Eylül 2015 tarihinde ortaya çıkacak. Yani LG telefonunu bu tarihte kullanıcılarıyla buluşturacak. Fakat 29 Eylül konusunda resmi bir açıklama olmadığını sadece sızdırılan bilgilerin bu tarihi işaret ettiğini de hatırlatalım.

6 çekirdekli işlemcili, 3 GB RAM'li ve 2K ekran çözünürlüğüyle bu senenin en çok konuşulan telefonu şüphesiz LG Nexus 5 olacak. Ayrıca bu telefonun kamerasında mercekleriyle ünlü Sony'nin imzası olacak. 13 MP'lik flaşlı kamerayı Sony geliştirecek. Bunun dışında parmak izi okuma ve USB Type-C  özelliği de telefonla birlikte sunulacak.

Google LG Nexus 5'in (2015) Gerçek Görüntüsü İnternete Sızdırıldı

Huawei Nexus'un Merakla Beklenen Canlı Görüntüleri Sızdırıldı

YORUMLAR