2015 Yılında Uzaya Fırlatılan 83 Roketin Kalkış Anlarını Kaçırmayın!

2015 Yılında Uzaya Fırlatılan 83 Roketin Kalkış Anlarını Kaçırmayın!

Geride bıraktığımız 2015 yılı içerisinde uzaya fırlatılan toplam 87 roketten 83 tanesinin kalkış anlarının bir araya getirldiği video yayınlandı. Muhteşem saniyelere tanık olacağınız bu video için Çin'den fırlatılan 4 tane roketin kalkış saniyelerinin görüntülerine ulaşılamadığı için videoda yer almıyorlar.

Sayılarının çok fazla olmasına rağmen her birini izlemek oldukça keyifli. Herkesin roket fırlatma anına denk gelmesi mümkün olmadığı için videodan izlemek bile bana göre oldukça heyecan verici. Altta yer alan videoda 83 adet roketin kalkış anlarını doya doya izleyebilirsiniz.

Farklı amaçlar ya da deneyler uğruna uzaya gönderilen bu roketlerin hepsinin planlamaları, hesaplamaları ve bekleme süreleri aylar hatta yıllar sürebiliyor. En ufak noktasına kadar hesaplanan roketler, ince elenip sık dokunarak alınan kararlardan sonra hazırlık sürecini de geçip uzay boşluğundaki yerlerini alıyorlar. Eğer içinizde uzay merakı varsa videoyu izlemeyi ve haberimizi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR