2016 Model Nexus'ların Üreticisi HTC Olacak

2016 Model Nexus'ların Üreticisi HTC Olacak

Google'ın Android'i yayma projelerinden birisi olan Nexus isimli telefon modelleri, her yıl farklı teknoloji şirketleri tarafından üretiliyor. Geçtiğimiz senelerde LG ile büyük bir çıkış yakalayan Nexus, 2016 yılında da adından söz ettirmeyi hedefliyor.

Tayvan merkezli teknoloji şirketi HTC, ortaya atılan dedikodulara göre Google ile iş birliği yapmaya hazırlanıyor. Google'ın Nexus isimli telefonuna ait olan bu iş birliğinde HTC, Nexus 2016'yı üretme sorumluğunu alacak. HTC 10 ile gündemdeki yerini koruyan Tayvanlı şirket, Nexus haberinden sonra da mobil haber takipçilerinin heyecanını boşa çıkarmadı. Aksine telefon piyasası iyice kızışacak gibi görünüyor.

Popüler sızıntı kaynağı Evleaks tarafından ortaya atılan dedikoduda M1 ve S1 kod adını taşıyan iki farklı Nexus modelinden bahsediliyor. Evleaks, M1 ve S1 kod adını taşıyan 2016 model Nexus'ları da HTC'nin üreteceğini söylüyor. Daha önceki tecrübelerinden de bildiğimiz üzere Evleaks ne diyorsa, doğrudur.

HTC'nin Nexus cihazını üretip üretmeyeceği henüz resmi olarak açıklanmasa da, bu haberden sonra HTC 10 satışlarında bazı azalmalar olabilir. Android'i en verimli şekilde kullanmak isteyen HTC kullanıcıları belki bir süre daha bekleyip; HTC 10 yerine Nexus 2016'yı almayı kararlaştırabilirler.

Peki sizce HTC Nexus 2016 modelleri ne kadar performanslı olur?

Samsung, HTC Vive ve Oculus Rift Benzeri Yeni Bir Sanal Gerçeklik Sistemi Geliştiriyor

HTC 10 Tanıtıldı! İşte Teknik Özellikleri

YORUMLAR