2016 Yılında Kaç Adet 4G Akıllı Telefon Satıldı?

2016 Yılında Kaç Adet 4G Akıllı Telefon Satıldı?

Yapılan bir istatistik 2016 yılında piyasaya sürülen akıllı telefon sayısının 1.45 milyar olduğunu ortaya çıkardı. Bu cihazlardan 1.17 milyar adedini 4G uyumlu telefonlar oluşturuyor.

IDC (International Data Corporation) 2016 yılında küresel olarak 1 milyar 450 milyon telefonun satışa çıktığını raporladı. Bu toplam rakamın 1 milyar 170 milyonunu 4G cihazlar oluşturuyor. Bir karşılaştırma da yayınlayan IDC, geçen sene satışa çıkan 4G telefon sayının sayısının 967 milyon olduğunu da kaydederek tüketici taleplerinin hızla yeni teknolojilere ayak uydurduğunun da altını çizdi.

4G telefon satışlarının geçen yıla oranla yüzde 21.3 oranında artmış olması, tüketicinin iletişimde yeni teknolojilere hemen uyum sağlayabildiğinin de bir göstergesi. Bunun yanı sıra, bir sene içinde geliştirilen ve ekonomik etiketlere sahip ürünlerin de piyasaya girmiş olması tüketimde önemli rol oynuyor.

4G telefonlar en çok Asya ve Kuzey Amerika’da talep görüyor. Gogle Pixel cihazların bu ekosistemi özellikle ABD ve Kanada’da çok canlandırdığı da raporda belirtilmiş.

Öte yandan, 2018 yılında yapılacak Kış Olimpiyatlarında 5G teknolojisi testlerinin yayılmasıyla beraber, 2 sene içerisinde telefon pazarının daha da canlanmasına yol açacak gibi görünüyor.

 5G Nedir? Gerçek Tanımı Hangisi Olabilir?

4.5G Hayatımızda Ne Değiştirecek? İşte 4.5G Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

YORUMLAR