2016 Yılında Türkiye Google’da En Çok Ne Aradı, Ne Sorguladı?

2016 Yılında Türkiye Google’da En Çok Ne Aradı, Ne Sorguladı?

Google Trendler sayfasında ülke bazında en çok aranan kelime ve kavramları sorgulayabiliyorsunuz. Elbette Türkiye’de bu yıl bu sayfada yer alıyor. Bakalım Google Trendler sayfasında Türkiye’de 2016 yılında en çok ne aranmış?

Türkçe yapılan aramalarda sorgulanan kavramlardan biri “Artık Yıl Nedir” olmuş. Dizilerden ise Kiralık Aşk ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz aramalarda başa güreşiyorlar. Genel arama kategorisinde Pokemon GO ve EBA – Bilişim Ağı ardı sıra en çok arananlar arasında.

Bu yıl Google Türkiye arama motorunda en çok aranan ünlü kişi Aleyna Tilki olmuş. Yine bu yıl kaybettiğimiz Tarık Akan ve Oya Aydoğan’da en çok aranan ünlüler olarak göze çarpıyorlar. Mutfağımızla gurur duyduğumuzu Google arama listelerinde yemek tariflerine bakarak da anlamamız mümkün. Yemek tarifleri kategorisinde "Trileçe" ve "Mücver" ilk iki sırada yükselirken, "lazanya" da dikkat çekiyor.

Nasıl yapılır kategorisindeki aramalar da dikkat çekici; "KPSS Başvurusu" ve "Slime Yapımı" ilk iki sırayı paylaşırken “Tanka Nasıl Çıkılır" ve "Cirit Nasıl Oynanır" sorgulamaları da yapılmış.  

YORUMLAR