2016 yılından sonra Sony Akıllı Telefonlarını Görmek Mümkün Olmayabilir

2016 yılından sonra Sony Akıllı Telefonlarını Görmek Mümkün Olmayabilir

Sony akıllı telefon piyasasında belirsiz kararlar almaya devam ediyor. Sony’nin akıllı telefon üretim bandını her an satabileceği haberleri internette dolaşıyor.

Sony’nin akılı telefonları asla bir Samsung ya da LG kadar popüler olamadılar. Bunun teknik sebepleri olduğu kadar piyasayı ele geçirmeye çalışan diğer Android telefon üreticilerinin de payı var. Özellikle Xiaomi, Huawei. Heck ve OnePlus gibi Çinli üreticiler Sony’nin önünü kesmeyi başardılar.

Geçtiğimiz aylarda Sony’nin akıllı telefon üretimini durduracağı ya da elden çıkaracağı haberleri internette dolaşıyordu. Sony Xperia serisinin geleceğini garanti alabilmek adına bu haberleri yalanlamış ve böyle bir karar almadıklarını açıklamıştı. Ancak ateş olmayan yerden duman çıkmıyor. Bu iddialar Sony CEO’su Kazuo Hirai’nin Reuters haber ajansına verdiği bir röportaj Sony’nin 2015 yılında akıllı telefon üretim bandında neredeyse hiç kar yapmadığını açıklamasıyla yeniden gündeme geldi.

Kazuo Hirai 2016 yılında da durumu yeniden gözden geçireceklerini eğer durumda bir değişiklik olmazsa alternatif bir yol arayacaklarını ifade etti. Pazar analistlerine ve uzmanlara göre bu “alternatif yol” Sony akıllı telefon üretim departmanının kapatılması ya da satılması olabilir. Sony’nin aynı sebepler ve açıklamalarla 2014 yılında VAIO bilgisayar üretim departmanını elden çıkarması da bu durum için bir örnek teşkil ediyor. 

Sony Görüntü Sensörü Üretimine Yatırımını Arttırdı

Sony Online Satış Mağazasını Kapatıyor

YORUMLAR