2016'da Başına Gelmedik Kalmayan Samsung, Otomotiv Sektörüne Geçiş Yapıyor

2016'da Başına Gelmedik Kalmayan Samsung, Otomotiv Sektörüne Geçiş Yapıyor

Akıllı telefonları birer birer patlayan Samsung, bağlantılı arabalar alanında faaliyet gösteren Harman International Industries'i satın alacağını duyurdu. Harman'ı bünyesine katarak Samsung hem IoT hem de otonom arabalar platformunda bir ürünle daha varlık gösterecek.

Son dönemlerde büyük şirketlerin nesnelerin interneti alanında yaptığı çalışmalara henüz dahil olmayan Samsung, büyük bir adım atarak diğer şirketleri yakalayacak bir hamle yaptı. Sektörün önemli oyuncuları arasında yer alan Harman International Industries'i satın alacağını duyuran Samsung, şirketin tamamına 8 milyar dolar ödeyecek. Samsung'u gelişmiş teknolojiler pazarında bir hayli öne taşıyacak bu satın almayla birlikte Samsung'un iddiası da güçlenmiş olacak.

Bağlantılı otomobiller alanında faaliyet gösteren Harman, dünya çapında 30 milyon araçta kullanılan eğlence ve bilgi sistemlerini geliştiriyor. Arabaların diğer araçlarla bağlantılı şekilde hareket etmesini de sağlayan şirket, güvenlik ve gizlilik alanında da önemli kozları elinde tutuyor. 12 aylık dönemde 7 milyar dolarlık satış gerçekleştiren Harman, bu gelirinin yüzde 65'ini otomotiv sektöründen karşımış durumda. Öte yandan Harman'nın satın alınmasıyla birlikte Samsung'un otomotiv sektörüne açılarak teknolojilerini pazara sürmesinin önü açılacak. Samsung'a sektörde önemli bir konum kazandıracak satın alma işlemi 2017 yılının ortalarında tamamlanacak ve Harman tamamen Samsung'un olacak.

Samsung Tizen İşletim Sistemi İçin Çok Ciddi Paralar Harcıyor

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge için Android 7.0 Güncellemesi Göz Kırpıyor

YORUMLAR