2017'de Çıkacağı Söylenen Bu iPhone'a İşkence Testleri Uygulanamayacak

2017'de Çıkacağı Söylenen Bu iPhone'a İşkence Testleri Uygulanamayacak

Şu hepimizin tanığı iPhone kehanetçisi analist Ming-Chi Kuo hatırlarsınız. Kuo yine bir kehanette bulundu ve Apple’ın eliptik ve tamamen camdan üretilecek bir iPhone tasarladığını fısıldadı.

Ming Chi Kuo’nun öngörüsünü destekleyen bir patent alındığını biliyoruz. Üstelik bu patent yeni de alınmış değil üzerinden hayli zaman geçti. Kuo bu patentin 2017’de üretime geçirileceğini ve sınırlı sayıda üretilerek bir "koleksiyon" değeri taşıyacağını savunuyor. İddiaya ve patente göre bu iPhone tamamen camdan oluşacak ve eliptik bir tasarımla avuca iyice oturması sağlanacak. Böylelikle elden kayma ve düşme riski azaltılmış olacak.

Kuo her iki panelinde görsel işlevleri olacağını ve AMOLED ekran değil önlü arkalı olarak OLED ekranlar kullanılacağını iddia ediyor. Burada OLED’in tercih edilmesinin sebebinin Samsung’un esnek OLED teknolojisini 2017’de yaygın hale getirecek olması olduğunu da hatırlatan Kuo, 2017’nin sonuna doğru bu telefonu görebileceğimizi söylüyor.

Ming Chi Kuo’nun kendini aştığı bu yeni iddiasının doğru ya da uydurma olduğunu öğrenmek için sadece bir sene var. Öte yandan iPhone’ları eğip büken, yerden yere vuran kaçık testçiler bakalım bu cihaz gerçekleşirse nasıl testler yapacaklar. 

İşte iPhone 7 ile İlgili En Detaylı Son Dedikodular

Apple iPhone 7'nin 2016 Yılının En İnce Telefonu Olacağı İddia Ediliyor

YORUMLAR