2018'in En Dayanıklı Telefonu Belli Oldu

en dayanikli telefon

YouTube üzerinde yayınladığı dayanıklılık testi videolarıyla adından söz ettiren JerryRigEverything, 2018’in en dayanıklı telefonu videosu yayınladı. Kendine has tarzıyla telefonların dayanıklılıklarını ölçen ünlü isim, en dayanıklı telefonun yanı sıra birkaç başka kategoride daha yılın en iyilerini belirledi.

YouTube’ta JerryRigEverything olarak bilinen Zack Nelson, hazırladığı 10 dakikalık videoda ilk olarak, en kolay tamir edilebilen telefonu izleyicilerine gösterdi. 2018’in en kolay tamir edilebilen telefonlarının Nokia 7 Plus ve Nokia 6.1 olduğunu söyleyen JerryRigEverything, bu telefonların ekranlarını değiştirmenin sadece birkaç dakika sürdüğünü belirtti. Yılın en zor tamir edilen modelinin ise iPhone XS Max olduğunu söyleyen YouTuber, özellikle yeni iPhone modelinin arka kapağındaki camı tamir etmenin çok zor olduğunu, Apple’ın da arka cam tamiri için 599 dolar gibi neredeyse yeni telefon fiyatı çektiğini kaydetti.

Videonun ikinci ödülüyse en sağlam ucuz telefon oldu. Fiyat/performans telefonları arasında en sağlam olanı belirleyen JerryRigEverything, Nokia 7 Plus’ın fiyatına göre çok sağlam olduğunu ifade etti.

2018’in en sağlam telefonu ödülü ise Kyocera DuraFore Pro 2’ye gitti. Ekranda ve arka kamera camında safir tercih eden telefonun, çizilmeye dayanıklı olduğu ve piyasadaki diğer telefonlar gibi elmas uçlu bir malzemeyle dahi çizilmediği hatırlatıldı. Bunun yanı sıra suya, toza ve düşmeye karşı dayanıklı olması için telefonun sağlam bir çerçeveyle geldiği görülürken, Kyocera DuraFore Pro 2 açık ara yarışmayı kazandı.

2017 yılında üç farklı modelinde JerryRigEverything testlerinden geçemediğini söyleyen Youtuber, 2018’de sadece iki telefonun testleri geçemediğini dile getirdi. Bunun düşük fiyatlı telefonların dahi sağlamlığının artığını göstermesi açısından önemli olduğunu aktaran Zack Nelson, testlerden geçemeyen telefonların ise eğilme testinde parçalanan Huawei P20 Pro ve Mate 20 Pro olduğunu aktardı.