2018'in En İyi Çıkış Yapan Oyunu Açıklandı

Bu yıl düzenlenen çeşitli oyun fuarlarında yer almayan ve ayrı bir lansman kapsamında 12 Ekim'de Call of Duty Black Ops 4'ü duyuran Activision, CoD 4'ün yılın en iyi çıkış yapan oyunu olduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde yepyeni Call of Duty oyununu duyuran yayıncı Activision, oyun ile ilgili ilk istatiskleri de paylaştı. Genel anlamda oyundan memnun olduklarını dile getiren geliştiricinin pek çok kez 'en iyi oyun' ifadesini kullanması dikkatlerden kaçmadı. CoD Black Ops 4'ün ilk gününde en çok satan CoD oyunu olmayı başardığı belirtildi.

Call of Duty: Black Ops 4, Activison tarihindeki en büyük dijital çıkışı yaparak yeni bir lansman günü rekoruna imza attı." şeklinde bir açıklamada bulunan yapımcı Activision, oyunun CoD WW2'nin rekorunu kırdığını açıkladı. 2017 yılında satış rekoru kırmayı başaran WW2'nin tahtını alan Black Ops 4'ün lansman gününde bayi bazında oldukça yüksek satışlara imza attığı bilgisi paylaşıldı.

CoD Tarihinde Bir İlk

Konu hakkında oyuncuları aydınlatan ve yeni CoD oyunundan memnun olduklarını söyleyen yapımcıya karşılık olarak oyuncuların da Black Ops 4'ü beğendiklerini söyleyebiliriz. Yalnızca multiplayer moduna sahip olan oyunun, Activision adına bir ilk olduğunu da belirtmek gerekiyor.