2018'in En İyi Fotoğrafları Belli Oldu

Geçtiğimiz haftalarda Anadolu Ajansı'nın başlattığı bir oylamada ülkemizde ve diğer bölgelerde çekilmiş olan fotoğraflar arasından en iyileri seçilecekti. Oylama sonuçlarını paylaşan AA, haber, yaşam ve spor kategorilerinin en iyilerini paylaştı.

Üç farklı kategorinin bulunduğu Yılın Fotoğrafları oylamasına toplamda 223 bin kişi katıldı. Aralık ayı boyunca devam eden oylama kapsamında en iyi haber fotoğrafı Özkan Bilgin’in "Mehmetçik’ten ilk iftar" isimli karesi ödülü kazandı. Şemdinli ilçesinin Balkaya Dağları'nda hem can güvenliği sağlayıp hem de iftarını açan askerleri görüntüleyen bu fotoğraf, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Yaşam kategorisinde ise İlhami Çetin’in "Ali dede ve kedisi" birinci seçildi. Yangın sonucunda evini kaybeden 83 yaşındaki Ali Meşe, o ana kadar kedisinin öldüğünü düşünmüştü. Fakat itfaiye ekiplerinden kedisini sağ salim alan Ali dedenin yürek burkan görüntüsü herkes tarafından çok konuşuldu.

Son olarak spor kategorisinde de İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen 24. Dünya Karate Şampiyonası'nda çekilen bir fotoğrafa birincilik verildi. "Karatenin sultanları" başlıklı fotoğrafta yer alan Rabia Küsmüş ve Dilara Eltemur, Rus rakipleriyle olan maçta ülkemizi temsil ediyorlardı.