2018'in En İyi Kameraya Sahip Telefonu Belli Oldu

Yılın en iyi telefon kamerası açıklandı. İşte o telefon:

Günümüz akıllı telefonların en önemli özelliklerinden biri hiç şüphesiz kameraları. Kullanıcıların kameralara gösterdiği önemi fark eden şirketler de bu alanda her zaman en iyisi olmak için yarışıyorlar. Telefon piyasasında birçok kaliteli model var; ancak TIPA bu yılın en iyi telefon kamerasını Huawei P20 Pro olarak belirledi.

Tanıtımından bu yana tüm özellikleriyle çok konuşulmayı başaran Huawei P20 serisinin en çok dikkat çeken üyesi P20 Pro'ydu. Özellikle arka tarafındaki üç kamerayla kullanıcıları hayrete düşüren telefonun onlarca test sonucunda gerçekten başarılı bir yazılıma ve çekim kalitesine sahip olduğu ortaya kondu. Mobil pazarda ilk defa üçlü kamera kurulumuna sahip olan P20 Pro, f/1.8, f/1.6 ve f/2.4 diyafram açıklıklarını barındırıyor. Aynı zamanda kameraların çözünürlükleri ise 40MP, 20MP ve 8MP. Aynı zamanda bir RGB, bir monokromatik ve bir OIS özelliğiyle ön plana çıkan bu üç kamera, birlikte olduklarında efsane fotoğraf ve videolar sunabiliyor.

Kamera benchmark'larıyla tanınan DxOMark da aynı şeyi söylüyor. 109 puanla akıllı telefon pazarının en iyi kamerasını elinde bulunduran P20 Pro'nun en yakın takipçisi ise 102 puanla P20 olduğunu belirtmek gerekiyor. Yani hem TIPA hem de DxOMark yılın telefonunu belirlemiş gibi gözüküyor.

Son olarak TIPA tarafından yapılan açıklamada Huawei P20 Pro'nun yalnızca fotoğraflarda değil, video kalitesinin de üst seviye olduğu dile getiriliyor. 720p HD çözünürlüğünde 4K veya 960fps ağır çekim videoları kaydedebilen cihaz, bir süre boyunca bir hayli konuşulacak gibi duruyor.

Peki ya sizce 2018'in en iyi kameraya sahip telefonu hangisi olmalıydı, P20 Pro bunu hak ediyor mu? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.

Honor 10 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi
MOBİL

Honor 10 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye pazarına iddialı giriş yapan Honor, köşeden köşeye ekranlı ve üst seviye teknik özelliklere sahip yeni akıllı telefon modeli Honor 10’u görücüye çıkardı.

Huawei P20 ve P20 Pro'dan 10 Saniyede Rekor Satış
MOBİL

Huawei P20 ve P20 Pro'dan 10 Saniyede Rekor Satış

Çin'in en büyük birinci, dünyanın ise en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olan Huawei'nin geçtiğimiz Perşembe günü satışa çıkardığı yeni amiral gemileri Huawei P20 ve P20 Pro yalnızca 10 saniyede 15 milyon dolar değerinde satış yapmayı başardı.

ABD Hükümetinden Çinli Akıllı Telefon Devine 7 Yıllık Yasak
TEKNOLOJİ

ABD Hükümetinden Çinli Akıllı Telefon Devine 7 Yıllık Yasak

ABD ile Çin arasında yaşanan ticaret savaşında son kurban ZTE oldu. Çinli akıllı telefon üreticisinin, tam 7 yıl boyunca Amerikan firmalarından parça tedariği yapması yasaklandı.

YORUMLAR