2018'in En İyi Kameraya Sahip Telefonu Belli Oldu

Yılın en iyi telefon kamerası açıklandı. İşte o telefon:

Günümüz akıllı telefonların en önemli özelliklerinden biri hiç şüphesiz kameraları. Kullanıcıların kameralara gösterdiği önemi fark eden şirketler de bu alanda her zaman en iyisi olmak için yarışıyorlar. Telefon piyasasında birçok kaliteli model var; ancak TIPA bu yılın en iyi telefon kamerasını Huawei P20 Pro olarak belirledi.

Tanıtımından bu yana tüm özellikleriyle çok konuşulmayı başaran Huawei P20 serisinin en çok dikkat çeken üyesi P20 Pro'ydu. Özellikle arka tarafındaki üç kamerayla kullanıcıları hayrete düşüren telefonun onlarca test sonucunda gerçekten başarılı bir yazılıma ve çekim kalitesine sahip olduğu ortaya kondu. Mobil pazarda ilk defa üçlü kamera kurulumuna sahip olan P20 Pro, f/1.8, f/1.6 ve f/2.4 diyafram açıklıklarını barındırıyor. Aynı zamanda kameraların çözünürlükleri ise 40MP, 20MP ve 8MP. Aynı zamanda bir RGB, bir monokromatik ve bir OIS özelliğiyle ön plana çıkan bu üç kamera, birlikte olduklarında efsane fotoğraf ve videolar sunabiliyor.

Kamera benchmark'larıyla tanınan DxOMark da aynı şeyi söylüyor. 109 puanla akıllı telefon pazarının en iyi kamerasını elinde bulunduran P20 Pro'nun en yakın takipçisi ise 102 puanla P20 olduğunu belirtmek gerekiyor. Yani hem TIPA hem de DxOMark yılın telefonunu belirlemiş gibi gözüküyor.

Son olarak TIPA tarafından yapılan açıklamada Huawei P20 Pro'nun yalnızca fotoğraflarda değil, video kalitesinin de üst seviye olduğu dile getiriliyor. 720p HD çözünürlüğünde 4K veya 960fps ağır çekim videoları kaydedebilen cihaz, bir süre boyunca bir hayli konuşulacak gibi duruyor.

Peki ya sizce 2018'in en iyi kameraya sahip telefonu hangisi olmalıydı, P20 Pro bunu hak ediyor mu? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.

YORUMLAR