2018 Model iPhone'ların Gerçek İsimleri Ortaya Çıktı

Yalnızca iki gün sonra Apple tarafından duyurulacak olan üç yeni iPhone'un gerçek isimleri ortaya çıktı. Weibo üzerinde paylaşılan bir görselde iPhone 9 yerine iPhone XC, diğer iki cihazın da iPhone XS ve iPhone XS Plus adıyla geleceği öğrenildi.

Çin'de yapılan bir sunumdan ortaya çıkan görselde yeni iPhone'ların tamamında X ibaresinin alacağı dile getirildi. iPhone XS ve XS Plus'ın OLED ekrana, iPhone XC'nin ise LCD ekrana sahip olacağı düşünülüyorken ayrıca 5.8 inçlik cihazın iPhone XS, 6.1 inçlik modelin iPhone XC ve 6.5 inçliğin ise iPhone XS Plus adında olması bekleniyor.

Şimdiye kadar iPhone XS ve iPhone XS Plus isimlerini duymamıza rağmen iPhone XC adını ilk kez işitmiş olduk. iPhone 5C'den sonra ilk defa 'C' ibaresini kullanacak olan Apple'ın bu modeli çıkarması çok şaşırtmayacak gibi gözüküyor. Çünkü daha önceden ortaya çıkan sızıntılarda tek kameralı ve farklı renklerdeki iPhone görülmüştü. Büyük ihtimalle 6.1 inç LCD ekrana sahip bu modelin ismi iPhone XC olacak.

15 Bin TL'ye iPhone XS Plus Almaya Hazır Mısınız?

12 Eylül tarihinde yepyeni iPhone'larını tanıtacak olan Apple'ın fiyatlandırmada ise üst seviye rakamları düşündüğü belirtiliyor. iPhone XS için 699 dolar, iPhone XC için 799 dolar ve iPhone XS Plus için de 999 dolar fiyatlandırma yapacağı dile getirilen şirketin en pahalı cihazı (iPhone XS Plus) ülkemizde 15 bin liradan alıcı bulacak.