2018 Yılı E-Ticaret'de Başarılarla Dolu Geçti

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, AA muhabirine yaptığı açıklamalarda 2018 yılının e-ticarette başarılarla dolu bir yıl olduğunu söyledi. Emre Ekmekçi açıklamalarının devamında "tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de e-ticaretin yükselen bir trende sahip olduğunu belirterek, 2017 ve 2018 yılındaki gelişmeler ışığında Türkiye'de güçlü bir online alışveriş kültürünün oluşmaya başladığını söyledi."

Güven Damgası ile Tüketicilerin Yaşadığı Mağduriyetlerinin Önüne Geçilecek!

ETİD Başkanı Ekmekçi, "Güven damgası uygulaması bizlerin de uzun süredir gündeminde olan bir konuydu. E-ticaret şirketlerinin tüketici güvenliği açısından belirli standartlara ve teknik düzenlemelere uygun olmasının hem tüketici açısından hem de sektör açısından önemli bir adım olacağını düşünüyorum. Böylece, elektronik ticaretin bazı kişilerce suistimal edilerek tüketiciye vaat edilen ürünün ve hizmetin sunulmaması sonucunda yaşanan mağduriyetlerin önemli ölçüde önüne geçilecektir​." dedi.

Yapay Zeka E-Ticaretin Vazgeçilmezi Olacak!

Tüketicilerin artık ilgilerini çekmeyen ürünler arasında kaybolmak istemediğine işaret eden Ekmekçi, kişiselleştirme ile birlikte müşteri deneyiminin bambaşka bir boyuta taşındığını bildirdi. Ekmekçi, tüketicilerin alışveriş deneyimlerinin tamamen kendilerine özel olmasını istediğini dile getirerek, "Bu nedenle yapay zeka ve big data algoritmaları e-ticaretin vazgeçilmezlerinden olacak. Bununla birlikte VR ve AR olarak adlandırdığımız sanal ve artırılmış gerçeklik hem perakendede hem de e-ticarette müşteri deneyimini kusursuz bir noktaya taşıyacak." ifadelerinde bulundu.

Sizler yapılan açıklama hakkında ne düşünüyorsunuz? Yapay zeka ileride hayatımızın tümüyle bir parçası haline gelebilir mi? Yorumlarda düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın!