2020'de Arteon R ve Arteon Station Vagon Gelebilir

Volkswagen'in lüks segment modeli Arteon'un yeni versiyonu geliyor. Volkswagen R Station Vagon önümüzdeki aylarda yollarda olabilir.

Volkswagen'in lüks segment modeli Arteon'un yeni versiyonları geliyor. Volkswagen Arteon R ve Arteon Station Vagon önümüzdeki aylarda yollarda olabilir.

Alman otomotiv devi Volkswagen, son dönemlerde çıkardığı en stil sahibi modeline yeni versiyonlar eklemeye hazırlanıyor. Volkswagen CC'nin üretiminin durmasıyla canlanan Volkswagen Arteon, ülkemizde oldukça beğenildi. Yüksek fiyatlarına rağmen yollarda rastladığımız model şimdi Station Vagon ve R versiyonları ile karşımıza çıkacak.

Ülkemize 2.0TDI ve 1.5TSI motor seçenekleri ile gelen Arteon, son gelen bilgilere göre R modeline kavuşacak. Bu modelde kaputunun altında Golf R'da yer alan 2.0 litrelik turbo şarjlı benzinli ünite yer alacak. 330 beygir güç üretmesi beklenen motorun, tork değeri ise 450Nm olacak. Şanzıman konusunda 7 ileri DCT şanzımanı taşıyacak Arteon R, 4 Motion sistemi ile performanstan ödün vermeyecek.

Bu modelden daha erken tanıtılması beklenen Arteon Station Wagon ise bildiğimiz Arteon'dan pek farklı olmayacak. Çekilen resimlerde test aşamasında olduğu için çok şık görünmeyen araç, gerçek üretim standartlarına geldiğinde daha güzel bir hal alacaktır. Bakalım bu beklenen iki model tam olarak ne zaman tanıtılacak?

YORUMLAR