2021 Volkswagen Golf 8 GTI Geliyor

Volkswagen'in performanslı modeli Golf GTI'ın yeni modeli 2021 Volkswagen Golf GTI gözler önüne sürüldü!

Volkswagen'in performanslı modeli Golf GTI'ın yeni modeli 2021 Volkswagen Golf GTI gözler önüne sürüldü.

Volkswagen'in Ekim 2019'da tanıttığı Golf 8 kısa sürede ilgileri üzerine topladı. Herkes yeni kasanın performans modelini bekliyordu. Volkswagen, Golf 8 için GTI modelini nihayet gözler önüne serdi. Yenilikçi kasa tasarımı ile güzelliğinden ödün vermeyen araç, performans odaklı olması ile dikkat çekecek.

Volkswagen'in yeni Golf modeli Golf GTI, 2.0 litrelik turbo şarjlı motor ile beraber gelecek. 241HP güç üretecek bu motor 273 lb-ft tork üretecek. Avrupa için 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG şanzıman seçenekleri ile beraber gelecek olan aracın özellikleri saymakla bitmiyor.

Yenilenen ön aks ve çok bağlantılı arka süspansiyon sistemi sürücünün isteğine bağlı olarak hareket edebiliyor. Hem sportif kullanım için hem de konfor odaklı kullanım için özel olarak üretilen süspansiyonlar, aracın sürücüye göre davranmasına olanak sağlıyor. Adaptif şasi kontrolü sayesinde yol koşullarına göre sürüş değiştiren araç konfordan mahrum bırakmıyor.

Standart LED farlar ile beraber gelen GTI, ön tarafında boylu boyunca bir led taşıyor. Bu ledler gündüz farı olarak kullanılıyor. Aynı zamanda radyatör ızgarasında da yanıyor. Standartta sis farlarının olduğu yerlerde de ledler taşıyan GTI, sportif görünümünü burada en iyi şekilde yansıtıyor.

Görünümünü 17 inçlik Richmond jantlarla tamamlayan araç 18 veya 19 inç jant seçenekleri de sunuyor. Fren kaliperleri ve yan etekler, isteğe bağlı boyalı veya standart olabiliyor. Arka tarafında standart bir difüzör taşıyan GTI, solda ve sağda tek çıkış egzoz ile beraber geliyor.

İç kısmında klasikleşen üç kollu spor direksiyonu taşıyan GTI, siyah vites topuzu ve sportif koltukları ile tarzını yansıtıyor. 10.25 inçlik dijital ekranın yanında 10 inçlik eğlence ekranını da taşıyan araç iç kısımdan gayet teknolojik duruyor. Ekranların arka plan aydınlatması 30 farklı renk seçeneği sunuyor. Aynı zamanda start-stop düğmesi yanıp sönme özelliği taşıyor.

Tüm bunların yanında şerit yardımı, otomatik acil frenleme, yaya izleme ve XDS elektronik diferansiyel kilidini standart donanımda üzerinde taşıyan araç yine tek taraflı otomatik klimayı, Bluetooth'u ve USB Type-C bağlantı noktasını standart olarak sunuyor. Opsiyonel olarak navigasyon ve anahtarsız giriş araçta bulunabilecek.

YORUMLAR