2028 Olimpiyat Oyunları, Dijital Teknolojide Devrim Yaratacak

2028 Olimpiyat Oyunları, Dijital Teknolojide Devrim Yaratacak

Los Angeles'te düzenlenecek olan 2018 Olimpiyatları'nın, teknolojik açıdan sanal ve artırılmış gerçekliklerle pekişecek olan bir etkinlik olacağı ön görülüyor.

ABD'nin en ünlü melek yatırımcılarından biri olan Casey Wasserman, 2028 Olimpiyatları için teknoloji geliştiricilerinin ceplerindeki tüm taşları ortaya dökeceğini söyledi. Wasserman, özellikle 2028 Olimpiyat Oyunları'nın, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik platformlarında gözlerimize bile inanamayacağımız gelişmelere şahit olunacağını savunuyor.

Yatırımcı, kurgusal olarak film ve kitaplarda görebileceğimiz pek çok teknolojik gelişmeye, kitleler tarafından şahit olunacağını anlattı. Wasserman, özellikle artırılmış gerçekliğin, olimpiyatlarda yaşanan fiziksel deneyimi dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca insana yansıtabilecek olmasının önemli bir seçenek sunacağını da söyledi.

Bu tip teknolojik dokunuşlarla, olimpiyatları dünya üzerinde canlı izleyen kitlelerin canlı yayın tecrübelerinin daha da artabileceğini savunan yatırımcı, oyunları seyretmek yerine oyunun tam merkezinde yer alabiliyor olmanın çok büyük farklar yaratacağını savundu.

Wasserman, 2028'de Los Angeles'ta yapılacak olan oyunların, Silikon Vadisi'ndeki geliştiriciler tarafından heyecanla beklendiğini de belirtti.

2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda eSpor da Yer Alabilir

Fransa Elektronik Oyunları Olimpiyatlara Dahil Etmek İstiyor

Intel, Olimpiyatlara Sponsor Oldu

YORUMLAR