21 Aralık Türkiye Koronavirüs Tablosu, 21 Aralık Vaka Sayısı Kaç?

21 Aralık Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı. 21 Aralık Türkiye koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Detaylar haberimizde.

10-eylul-turkiye-koronavirus-tablosu

21 Aralık Türkiye koronavirüs tablosu duyuruldu. 21 Aralık vaka sayısı kaç oldu? 21 Aralık Türkiye koronavirüs can kaybı kaç? Çin'de başlayan koronavirüs salgını dünya genelinde yayılmaya devam ediyor.

21 Aralık Türkiye Koronavirüs Tablosu

Son 24 saatte 196.110 test yapıldığı paylaşıldı. 19.103 yeni vaka olduğu ve 3.412 hasta olduğu duyuruldu. Bugün 254 kişi hayatını kaybetti ve 34.419 kişi iyileşti.

21 Aralık Türkiye Koronavirüs Toplam Hasta Sayısı ve Can Kaybı

21 Aralık itibari ile son açıklanan verilere göre, Türkiye'de toplam vaka sayısı 2.043.704 oldu. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı ise 18.351'e yükseldi.

Toplam ağır hasta sayısının 5.192 olduğu duyuruldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 1.835.705 olarak açıklandı.

Hemen aşağıdan paylaşılan tabloya bakabilirsiniz.

Aşılar Mutasyona Uğrayan Koronavirüse Karşı Etkili Mi? Açıklama Geldi
Bilim

Aşılar Mutasyona Uğrayan Koronavirüse Karşı Etkili Mi? Açıklama Geldi

Koronavirüsün mutasyona uğradığı bilgisinin gelmesinin ardından gözler aşıların etkili olup olmayacağına çevrildi. Aşılar mutasyona uğrayan koronavirüse karşı etkili mi? Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, aşıların mutasyona uğrayan koronavirüse karşı etkili olup olmadığı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Koronavirüs salgınında ateş, vücut ağrıları ve boğaz ağrısı en yaygın belirtiler arasında yer almakta. Çok sayıda koronavirüs hastasında kuru öksürük görülüyor. Koronavirüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte. Öksürürken ve hapşururken ağzınızı / burnunuzu kapatmayı unutmayın.

Telegram kanalımıza katılarak hem sorular sorabilir hem de teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Telegram kanalımıza burada yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hemen aşağıdan Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasını cihazınıza indirebilir ve son duruma bakabilirsiniz. Hayat Eve Sığar uygulamasında koronavirüs haritası yer alıyor. Bu haritada üzerinden nerelerde koronavirüs var olduğu bölgelerin ne kadar derecede riskli olduğu görülüyor. Aynı zaman HES kodu işlemleri de uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Prof. Dr. Deniz Çalışkan, Çin menşeli koronavirüs aşısının gelecek hafta çarşamba gününden itibaren (23.12.2020) sağlık çalışanlarında uygulanmasına başlanacağını açıkladı.

23.12.2020 tarihinden itibaren sağlık çalışanlarına koronavirüs aşısı yapılmaya başlanacak. Prof. Dr. Deniz Çalışkan, Sağlık çalışanlarının ardından öğretmenler başta olmak üzere teması yüksek meslek gruplarında çalışanlara aşı yapılacağı bilgisini verdi.

Bilim Kurulu Üyesinden Koronavirüs Mutasyonu Hakkında Endişe Veren Açıklama
Bilim

Bilim Kurulu Üyesinden Koronavirüs Mutasyonu Hakkında Endişe Veren Açıklama

Koronavirüs 2021'de devam edecek mi? Koronavirüs mutasyonu ile birlikte salgın artışa mı geçecek? Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof.

YORUMLAR