21.5 İnçlik Dev Ekranıyla Aykırı Bir Tablet: Kouziro Frontier

21.5 İnçlik Dev Ekranıyla Aykırı Bir Tablet: Kouziro Frontier

Kouziro isimli Uzak Doğu şirketinin çıkarmaya hazırlandığı 21.5 inçlik tablet, boyutuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Tablet dünyası taşınabilirliğin ve dolayısıyla da klasik bilgisayara göre daha küçük ürünlerin öne çıktığı bir sektördür. Ancak bazen öyle ürünler çıkar ki, sektörün genel karakterine zıt ve bir o kadar da ilgi çekicidir. Kouziro tarafından üretilen 21.5 inçlik yani 55 santimetrelik tablet, kısa bir süre sonra Japonya’daki bazı teknoloji mağazalarında kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemini kullanacak olan FT103 model numarasına sahip üründe yer alan dev ekran 1920x1080 piksel çözünürlüğünde. 1 GHz frekansında çalışan TI OMAP 4428 türü bir işlemcinin kullanıldığı tablet, 8 GB dahili depolama alanı sunuyor. İşlemciye eşlik eden ara belleğin boyutu ise 1 GB.

Ürünün en önemli teknik özelliklerinden biri batarya kullanmıyor olması. Taşınabilirliğin bir hayli geri plana atıldığı bu Kouziro tablet, iki adet USB bağlantı noktasını ve HDMI çıkış yuvasını üzerinde barındırıyor. Ethernet bağlantısı gibi mobil cihazlarda oldukça garipsenen bir özelliğe de sahip olan tabletin bu ayın sonuna doğru çıkması ve yaklaşık $440’a satılması bekleniyor.

YORUMLAR