22 Aralık Türkiye Koronavirüs Tablosu, 22 Aralık Vaka Sayısı Kaç?

22 Aralık Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı. 22 Aralık Türkiye koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Detaylar haberimizde.

4-eylul-turkiye-koronavirus-tablosu

22 Aralık Türkiye koronavirüs tablosu duyuruldu. 22 Aralık vaka sayısı kaç oldu? 22 Aralık Türkiye koronavirüs can kaybı kaç? Çin'de başlayan koronavirüs salgını dünya genelinde yayılmaya devam ediyor.

22 Aralık Türkiye Koronavirüs Tablosu

Son 24 saatte 192.316 test yapıldığı paylaşıldı. 19.256 yeni vaka olduğu ve 3.309 hasta olduğu duyuruldu. Bugün 251 kişi hayatını kaybetti ve 32.110 kişi iyileşti.

22 Aralık Türkiye Koronavirüs Toplam Hasta Sayısı ve Can Kaybı

22 Aralık itibari ile son açıklanan verilere göre, Türkiye'de toplam vaka sayısı 2.062.960 oldu. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı ise 18.602'e yükseldi.

Toplam ağır hasta sayısının 5.008 olduğu duyuruldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 1.866.815 olarak açıklandı.

Hemen aşağıdan paylaşılan tabloya bakabilirsiniz.

Pfizer ile BioNTech'in Aşısının Adı Belli Oldu
Bilim

Pfizer ile BioNTech'in Aşısının Adı Belli Oldu

BioNTech ile Pfizer'in birlikte geliştirdiği aşının adı açıklandı. Yüzde 95 etkili olan BioNTech ile Pfizer'in geliştirdiği aşının adı merak edilenler arasında yer almaktaydı.

Koronavirüs salgınında ateş, vücut ağrıları ve boğaz ağrısı en yaygın belirtiler arasında yer almakta. Çok sayıda koronavirüs hastasında kuru öksürük görülüyor. Koronavirüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte. Öksürürken ve hapşururken ağzınızı / burnunuzu kapatmayı unutmayın.

Telegram kanalımıza katılarak hem sorular sorabilir hem de teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Telegram kanalımıza burada yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hemen aşağıdan Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasını cihazınıza indirebilir ve son duruma bakabilirsiniz. Hayat Eve Sığar uygulamasında koronavirüs haritası yer alıyor. Bu haritada üzerinden nerelerde koronavirüs var olduğu bölgelerin ne kadar derecede riskli olduğu görülüyor. Aynı zaman HES kodu işlemleri de uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Prof. Dr. Deniz Çalışkan, Çin menşeli koronavirüs aşısının gelecek hafta çarşamba gününden itibaren (23.12.2020) sağlık çalışanlarında uygulanmasına başlanacağını açıkladı.

23.12.2020 tarihinden itibaren sağlık çalışanlarına koronavirüs aşısı yapılmaya başlanacak. Prof. Dr. Deniz Çalışkan, Sağlık çalışanlarının ardından öğretmenler başta olmak üzere teması yüksek meslek gruplarında çalışanlara aşı yapılacağı bilgisini verdi.

Türkiye'nin de 50 Milyon Doz Aldığı Çin Aşısının İlk Sonucu Ortaya Çıktı
Bilim

Türkiye'nin de 50 Milyon Doz Aldığı Çin Aşısının İlk Sonucu Ortaya Çıktı

Çin aşısının Brezilya'daki üçüncü aşama testlerinin sonuçları açıklandı. Çin aşısı ne kadar etkili? Merak edilen detaylar haberimizde.

YORUMLAR