23 Ocak Türkiye Koronavirüs Tablosu, 23 Ocak Vaka Sayısı Kaç?

23 Ocak Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı. 23 Ocak Türkiye koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Detaylar haberimizde.

fahrettin-koca-koronavirüs-tablosu

23 Ocak Türkiye koronavirüs tablosu duyuruldu. 23 Ocak vaka sayısı kaç oldu? 23 Ocak Türkiye koronavirüs can kaybı kaç? Çin'de başlayan koronavirüs salgını dünya genelinde yayılmaya devam ediyor.

23 Ocak Türkiye Koronavirüs Tablosu

Son 24 saatte 152.758 test yapıldığı paylaşıldı. 5.856 yeni vaka olduğu ve 723 hasta olduğu duyuruldu. Bugün 144 kişi hayatını kaybetti ve 5.811 kişi iyileşti.

23 Ocak Türkiye Koronavirüs Toplam Hasta Sayısı ve Can Kaybı

23 Ocak itibari ile son açıklanan verilere göre, Türkiye'de toplam vaka sayısı 2.424.328 oldu. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı ise 24.933'e yükseldi.

Toplam ağır hasta sayısının 1.962 olduğu duyuruldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 2.301.861 olarak açıklandı.

Hemen aşağıdan paylaşılan tabloya bakabilirsiniz.

Yeni Koronavirüs Aşıları Ne Zaman Gelecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı!
Bilim

Yeni Koronavirüs Aşıları Ne Zaman Gelecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı!

Çin’den gelecek yeni koronavirüs aşıları ile ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyin Erdoğan, İstanbul Çengelköy’de kıldığı cuma namazından sonra Çin’den gelecek aşının tarihi hakkında beklenen cevabı verdi.

Koronavirüs salgınında ateş, vücut ağrıları ve boğaz ağrısı en yaygın belirtiler arasında yer almakta. Çok sayıda koronavirüs hastasında kuru öksürük görülüyor. Koronavirüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte. Öksürürken ve hapşururken ağzınızı / burnunuzu kapatmayı unutmayın.

Telegram kanalımıza katılarak hem sorular sorabilir hem de teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Telegram kanalımıza burada yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hackerlar Koronavirüs Aşı Belgelerini Sızdırdı
GÜVENLİK

Hackerlar Koronavirüs Aşı Belgelerini Sızdırdı

Avrupa Birliği için ilaçları değerlendiren ve onaylayan Avrupa İlaç Ajansı (EMA), geçen ay bir siber saldırıya uğramıştı ve Covid-19 ile ilgili belgeler çalınmıştı.

Hemen aşağıdan Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasını cihazınıza indirebilir ve son duruma bakabilirsiniz. Hayat Eve Sığar uygulamasında koronavirüs haritası yer alıyor. Bu haritada üzerinden nerelerde koronavirüs var olduğu bölgelerin ne kadar derecede riskli olduğu görülüyor. Aynı zaman HES kodu işlemleri de uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

BioNTech Aşısı Mutasyona Uğrayan Koronavirüse Karşı Etkili mi?

BioNTech aşısı mutasyona uğrayan koronavirüse karşı etkili mi? Prof. Dr. Uğur Şahin, tüm dünyanın merak ettiği soruyu yanıtladı. 

Prof. Dr. Şahin, ABD merkezli ilaç firması Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşının mutasyona uğrayan COVID-19’a karşı da koruma sağlayacağına inandığını belirtti. Geliştirdikleri aşının mutasyonlu virüs üzerindeki etkisi ile ilgili önemli bilgiler paylaşan Prof. Dr. Şahin, yaptığı açıklamada, "Aşıyı mutasyona uğramış yaklaşık 20 virüs varyasyonu üzerinde test ettik. Aşının sağladığı bağışıklık tepkisi, her virüs varyasyonunu etkisiz hale getirdi" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR