25 Ocak Türkiye Koronavirüs Tablosu ve İllere Göre Aşı Tablosu

25 Ocak Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı. 25 Ocak Türkiye koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? İllere göre aşı tablosu ve vaka sayısı haberimizde.

10-eylul-turkiye-koronavirus-tablosu

25 Ocak Türkiye koronavirüs tablosu duyuruldu. 25 Ocak vaka sayısı kaç oldu? 25 Ocak Türkiye koronavirüs can kaybı kaç? Çin'de başlayan koronavirüs salgını dünya genelinde yayılmaya devam ediyor. İllere göre aşı tablosu ve vaka sayısı açıklandı.

25 Ocak Türkiye Koronavirüs Tablosu

Son 24 saatte 151.109 test yapıldığı paylaşıldı. 5.642 yeni vaka olduğu ve 671 hasta olduğu duyuruldu. Bugün 137 kişi hayatını kaybetti ve 6.682 kişi iyileşti.

25 Ocak Türkiye Koronavirüs Toplam Hasta Sayısı ve Can Kaybı

25 Ocak itibari ile son açıklanan verilere göre, Türkiye'de toplam vaka sayısı 2.435.247 oldu. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı ise 25.210'e yükseldi.

Toplam ağır hasta sayısının 1.808 olduğu duyuruldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 2.134.403 olarak açıklandı.

Hemen aşağıdan paylaşılan tabloya bakabilirsiniz.

25 Ocak Aşı Tablosu

Hemen aşağıdan bugün hangi ilde ne kadar aşı yapılmış öğrenebilirsiniz.

25-ocak-asi-tablosu

Koronavirüsün Yayılabileceği İlginç Yeni Bir Yol Keşfedildi
Bilim

Koronavirüsün Yayılabileceği İlginç Yeni Bir Yol Keşfedildi

Koronavirüs salgını yayılmaya devam ediyor ve aşılama çalışamaları da ara vermeden sürüyor. Koronavirüsün yayılabileceği yeni bir yol keşfedildi.

Koronavirüs salgınında ateş, vücut ağrıları ve boğaz ağrısı en yaygın belirtiler arasında yer almakta. Çok sayıda koronavirüs hastasında kuru öksürük görülüyor. Koronavirüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte. Öksürürken ve hapşururken ağzınızı / burnunuzu kapatmayı unutmayın.

Telegram kanalımıza katılarak hem sorular sorabilir hem de teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Telegram kanalımıza burada yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Pfizer Aşısında Şok Gelişme: Mutasyona Etkisiz ve Koruma Sağlamıyor
Bilim

Pfizer Aşısında Şok Gelişme: Mutasyona Etkisiz ve Koruma Sağlamıyor

Pfizer aşısı mutasyona etkisiz, koruma sağlamıyor şeklindeki açıklamalar dünya basınında merak uyandırdı. Yüzde 95 seviyesinde etkili olduğu belirtilen Pfizer/BioNTech aşısının mutasyonlara karşı savunmasız olduğu aktarıldı.

Hemen aşağıdan Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasını cihazınıza indirebilir ve son duruma bakabilirsiniz. Hayat Eve Sığar uygulamasında koronavirüs haritası yer alıyor. Bu haritada üzerinden nerelerde koronavirüs var olduğu bölgelerin ne kadar derecede riskli olduğu görülüyor. Aynı zaman HES kodu işlemleri de uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

BioNTech Aşısı Mutasyona Uğrayan Koronavirüse Karşı Etkili mi?

BioNTech aşısı mutasyona uğrayan koronavirüse karşı etkili mi? Prof. Dr. Uğur Şahin, tüm dünyanın merak ettiği soruyu yanıtladı. 

Prof. Dr. Şahin, ABD merkezli ilaç firması Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşının mutasyona uğrayan COVID-19’a karşı da koruma sağlayacağına inandığını belirtti. Geliştirdikleri aşının mutasyonlu virüs üzerindeki etkisi ile ilgili önemli bilgiler paylaşan Prof. Dr. Şahin, yaptığı açıklamada, "Aşıyı mutasyona uğramış yaklaşık 20 virüs varyasyonu üzerinde test ettik. Aşının sağladığı bağışıklık tepkisi, her virüs varyasyonunu etkisiz hale getirdi" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR