26 İlde 11 Fenomene Operasyon! Deep Turkish Web Gözaltına Alındı

deep turkish web gözaltı

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, 26 ilde operasyon yaptı. 16 adrese eş zamanlı baskın düzenleyen emniyet güçleri, 11 sosyal medya fenomenini gözaltına aldı. Operasyon sırasında gözaltına alınanlar arasında Deep Turkish Web de vardı. 26 ilde yapılan operasyonlarda 88 kişinin göz altına alınacağını aktaran emniyet güçleri, baskın düzenledikleri 16 adreste yaşayan 11 kişinin internet fenomeni olduklarını belirtti.

Sosyal medya üzerinden gençleri uyuşturucu madde kullanmaya teşvik ettikleri ileri sürülen kişilere yönelik başlatılan operasyon kapsamında, YouTube üzerinde 800 binden fazla aboneleri olan Emre ve Erdi K. kardeşler gözaltına alındı. Beşiktaş Ulus Mahallesi'nde bir adrese yapılan baskında ünlü youtuber kardeşler Emre ve Erdi K. gözaltına alındı. İki kardeşin sahibi oldukları YouTube kanalında 840 bin takipçisinin olduğu ve gençleri uyuşturucu madde kullanımına özendiren bir çok video paylaşımında bulundukları iddia edildi. Polis ekiplerinin evde yaptığı aramaların ardından gözaltına alınan Emre ve Erdi K. kardeşler ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldüler.

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi: “Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımız koordinesinde yürütülen ‘Şehit Altuğ Verdi Operasyonu’ ile uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımının sosyal medya aracılığıyla özendirilmesinin önüne geçilebilmesi, işlenen suçların tüm boyutlarıyla ortaya çıkarılabilmesi ve failleri hakkında yasal işlem yapılabilmesi amacıyla 13 Aralık 2018 Perşembe günü saat 06:00 itibariyle eş zamanlı olarak 26 ilimizde gerçekleştirilmesi planlanan operasyonda 88 şüpheli şahıs hakkında yasal işlem yapılması hedeflenmektedir.”