26 Yaşındaki Eski Hacker Garajında Sürücüsüz Araba Yaptı

26 Yaşındaki Eski Hacker Garajında Sürücüsüz Araba Yaptı

George Hotz iPhone telefonlara Jailbreak uygulaması yapan ilk hackerlardan biri. O zamanlar 17 yaşındaydı. Şimdi daha büyük işler peşinde, evinin garajında sürücüsüz araba yapıyor.

George Hotz gözleri biraz garip bakan ancak konuşmasından zeka fışkıran genç bir adam. İlk teknolojik girişimi iPhone'a Jailbreak uygulamak olan Hotz, o zamanlar 17 yaşındaydı. Jailbreak işleminin babası olarak sayılıyor. Ancak Hotz şimdi 26 yaşında. Aradan geçen onca zaman içinde kafaına koyduğu şeyi son iki sene içerisinde gerçekleştirmeyi başarmış ve evinin garajında 2016 Acura ILX'i sürücüsüz arabaya dönüştürmeyi başarmış.

Araba dışarıdan görüldüğünde içinden kablolar geçen, orasında burasında ışıklar yanan 21 inç bir monitörden devşirilmiş ön panele sahip son derece alışılagelmedik bir görüntüye sahip. Ama George Hotz'un ergonomi ve lüks düşünecek vakti olmamış. Araba son derece işlevsel ve testlerden başarıyla geçiyor.  

San Fransisco 'da otoyolda aktif trafiğin içinde denenen 2016 Acura ILX anında sürüşü şoföre devredebiliyor. Ancak kendi kendine sürüş esnasında da oldukça dikkatli ve kusursuz bir performans veriyor. Hotz'un bu icadının bir evin garajında gerçekleşmiş olması ve çalışır hale gelmesinin 2 seneyi bulması azmin zaferi değil de nedir?

İşte George Hotz'un Bloomberg TV'de yayınlanan haberi ve kısa belgeseli.

Mercedes'ten Çarpıcı Bir Sürücüsüz Araba Konsepti

Google'ın 6 Yıllık Rüyası Sürücüsüz Otomobil Sonunda Gazetecilere Tanıtıldı

YORUMLAR