27 Aralık Türkiye Koronavirüs Tablosu, 27 Aralık Vaka Sayısı Kaç?

27 Aralık Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı. 27 Aralık Türkiye koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Detaylar haberimizde.

4-eylul-turkiye-koronavirus-tablosu

27 Aralık Türkiye koronavirüs tablosu duyuruldu. 27 Aralık vaka sayısı kaç oldu? 27 Aralık Türkiye koronavirüs can kaybı kaç? Çin'de başlayan koronavirüs salgını dünya genelinde yayılmaya devam ediyor.

27 Aralık Türkiye Koronavirüs Tablosu

Son 24 saatte 172.113 test yapıldığı paylaşıldı. 14.205 yeni vaka olduğu ve 2.806 hasta olduğu duyuruldu. Bugün 254 kişi hayatını kaybetti ve 21.196 kişi iyileşti.

27 Aralık Türkiye Koronavirüs Toplam Hasta Sayısı ve Can Kaybı

27 Aralık itibari ile son açıklanan verilere göre, Türkiye'de toplam vaka sayısı 2.147.578 oldu. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı ise 19.878'e yükseldi.

Toplam ağır hasta sayısının 4.309 olduğu duyuruldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 2.015.230 olarak açıklandı.

Hemen aşağıdan paylaşılan tabloya bakabilirsiniz.

27-aralik-turkiye-koronavirus-toplam-hasta-sayisi-ve-can-kaybi

İçişleri Bakanlığından Ek Yılbaşı Genelgesi: İşte Yılbaşı Yasakları
İNTERNET

İçişleri Bakanlığından Ek Yılbaşı Genelgesi: İşte Yılbaşı Yasakları

İçişleri Bakanlığı ek yılbaşı genelgesini valiliklere göndermeye başladı. Aralık ayı başında alınan kararları vurgulayan yeni genelge kapsamında Koronavirüs denetimlerine vurgu yapıldı.

Koronavirüs salgınında ateş, vücut ağrıları ve boğaz ağrısı en yaygın belirtiler arasında yer almakta. Çok sayıda koronavirüs hastasında kuru öksürük görülüyor. Koronavirüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte. Öksürürken ve hapşururken ağzınızı / burnunuzu kapatmayı unutmayın.

Telegram kanalımıza katılarak hem sorular sorabilir hem de teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Telegram kanalımıza burada yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hemen aşağıdan Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasını cihazınıza indirebilir ve son duruma bakabilirsiniz. Hayat Eve Sığar uygulamasında koronavirüs haritası yer alıyor. Bu haritada üzerinden nerelerde koronavirüs var olduğu bölgelerin ne kadar derecede riskli olduğu görülüyor. Aynı zaman HES kodu işlemleri de uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

BioNTech Aşısı Mutasyona Uğrayan Koronavirüse Karşı Etkili mi?

BioNTech aşısı mutasyona uğrayan koronavirüse karşı etkili mi? Prof. Dr. Uğur Şahin, tüm dünyanın merak ettiği soruyu yanıtladı. 

Prof. Dr. Şahin, ABD merkezli ilaç firması Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşının mutasyona uğrayan COVID-19’a karşı da koruma sağlayacağına inandığını belirtti. Geliştirdikleri aşının mutasyonlu virüs üzerindeki etkisi ile ilgili önemli bilgiler paylaşan Prof. Dr. Şahin, yaptığı açıklamada, "Aşıyı mutasyona uğramış yaklaşık 20 virüs varyasyonu üzerinde test ettik. Aşının sağladığı bağışıklık tepkisi, her virüs varyasyonunu etkisiz hale getirdi" ifadelerini kullandı.

Dijital Sağlık Pasaportu Dönemi Başlayabilir!
İNTERNET

Dijital Sağlık Pasaportu Dönemi Başlayabilir!

Yurt dışı uçuşlarda dijital sağlık pasaportu zorunlu mu olacak? Enuygun Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, konu ile ilgili oldukça

YORUMLAR