27 İnç iMac’ler İlk Alıcılarına Gönderilmek Üzere Hazırlanmaya Başladı

27 İnç iMac’ler İlk Alıcılarına Gönderilmek Üzere Hazırlanmaya Başladı

Apple tarafından alınan bilgilere göre, yeni büyük ekranlı iMac’i ilk sipariş eden müşteriler,  siparişlerinin teslimatı için hazırlık yapıldığına dair bildirimler almaya başladı.

Yeni büyük ekranlı iMac’leri sipariş eden MacRumors forum üyelerinden birkaçı, sipariş durumunun, “gönderilmek üzere hazırlanıyor” şeklinde değiştiğine dair bildirimler aldığını söyledi.

İki işaret de 27 inçlik iMac’lerin, Apple’da bitiş çizgisinin çok yakınında olduğu ve sahiplerine ulaşmasına az kaldığı anlamına geliyor. MacRumors’a göre tahmin edilen teslimat zamanı 21-31 Aralık arasında. Fakat müşterilere göre, Apple elini çabuk tutarsa alıcıların, iMac’lerini daha erken görebilmesi mümkün.

Apple,  geçen hafta,  gönderim zamanını Ocak ayının tahmini teslimat ayı olacağını belirterek iki-üç hafta ertelemişti. Yeni tahminler, sipariş verenler için gelecek ayı işaret ediyordu. 30 Kasım’da 27 inçlik iMac için ilk siparişlerin alınmaya başladığının bildirilmesiyle sipariş veren alıcılara tahmini gönderimin iki ya da üç hafta sonra olacağı söyleniyordu. Bu tahminler, sadece birkaç saat sonra üç ya da dört hafta sonra şeklinde değiştirilmişti.

CEO Tim Cook, Apple’ın Ekim ayındaki yani dördüncü çeyrekteki kazancını açıklarken, iMac tedarikinin yılın geri kalanını zorlayacağını itiraf etmişti. Nitekim 21 inç iMac’lerin 7-10 gün içinde gönderime çıkmasıyla, 27 inçlik iMac’lere göre daha kolay şekilde sahiplerine ulaştırıldığı görüldü. 

YORUMLAR