28 Aralık Türkiye Koronavirüs Tablosu, 28 Aralık Vaka Sayısı Kaç?

28 Aralık Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı. 28 Aralık Türkiye koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Detaylar haberimizde.

30-temmuz-turkiye-koronavirus-tablosu

28 Aralık Türkiye koronavirüs tablosu duyuruldu. 28 Aralık vaka sayısı kaç oldu? 28 Aralık Türkiye koronavirüs can kaybı kaç? Çin'de başlayan koronavirüs salgını dünya genelinde yayılmaya devam ediyor.

28 Aralık Türkiye Koronavirüs Tablosu

Son 24 saatte 180.892 test yapıldığı paylaşıldı. 15.197 yeni vaka olduğu ve 2.816 hasta olduğu duyuruldu. Bugün 257 kişi hayatını kaybetti ve 22.203 kişi iyileşti.

28 Aralık Türkiye Koronavirüs Toplam Hasta Sayısı ve Can Kaybı

28 Aralık itibari ile son açıklanan verilere göre, Türkiye'de toplam vaka sayısı 2.162.775 oldu. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı ise 20.135'e yükseldi.

Toplam ağır hasta sayısının 4.251 olduğu duyuruldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 2.037.433 olarak açıklandı.

Hemen aşağıdan paylaşılan tabloya bakabilirsiniz.

Yüz Yüze Eğitime Verilen Ara Uzatıldı: Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak?
Bilim

Yüz Yüze Eğitime Verilen Ara Uzatıldı: Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleşen kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalar yaptı. Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Yüz yüze eğitime verilen ara uzatıldı.

Koronavirüs salgınında ateş, vücut ağrıları ve boğaz ağrısı en yaygın belirtiler arasında yer almakta. Çok sayıda koronavirüs hastasında kuru öksürük görülüyor. Koronavirüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte. Öksürürken ve hapşururken ağzınızı / burnunuzu kapatmayı unutmayın.

Telegram kanalımıza katılarak hem sorular sorabilir hem de teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Telegram kanalımıza burada yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hemen aşağıdan Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasını cihazınıza indirebilir ve son duruma bakabilirsiniz. Hayat Eve Sığar uygulamasında koronavirüs haritası yer alıyor. Bu haritada üzerinden nerelerde koronavirüs var olduğu bölgelerin ne kadar derecede riskli olduğu görülüyor. Aynı zaman HES kodu işlemleri de uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

BioNTech Aşısı Mutasyona Uğrayan Koronavirüse Karşı Etkili mi?

BioNTech aşısı mutasyona uğrayan koronavirüse karşı etkili mi? Prof. Dr. Uğur Şahin, tüm dünyanın merak ettiği soruyu yanıtladı. 

Prof. Dr. Şahin, ABD merkezli ilaç firması Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşının mutasyona uğrayan COVID-19’a karşı da koruma sağlayacağına inandığını belirtti. Geliştirdikleri aşının mutasyonlu virüs üzerindeki etkisi ile ilgili önemli bilgiler paylaşan Prof. Dr. Şahin, yaptığı açıklamada, "Aşıyı mutasyona uğramış yaklaşık 20 virüs varyasyonu üzerinde test ettik. Aşının sağladığı bağışıklık tepkisi, her virüs varyasyonunu etkisiz hale getirdi" ifadelerini kullandı.

Mutasyonlu Koronavirüse Yakalanan Kadın Yaşadıklarını Anlattı
Bilim

Mutasyonlu Koronavirüse Yakalanan Kadın Yaşadıklarını Anlattı

SARS-CoV-2 VUI 202012/01 olarak isimlendirilen mutasyonlu koronavirüse yakalanan 44 yaşındaki Louisa Compton isimli kadın yaşadıklarını anlattı.

YORUMLAR