29 Aralık Türkiye Koronavirüs Tablosu, 29 Aralık Vaka Sayısı Kaç?

29 Aralık Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı. 29 Aralık Türkiye koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Detaylar haberimizde.

30-temmuz-turkiye-koronavirus-tablosu

29 Aralık Türkiye koronavirüs tablosu duyuruldu. 29 Aralık vaka sayısı kaç oldu? 29 Aralık Türkiye koronavirüs can kaybı kaç? Çin'de başlayan koronavirüs salgını dünya genelinde yayılmaya devam ediyor.

29 Aralık Türkiye Koronavirüs Tablosu

Son 24 saatte 183.117 test yapıldığı paylaşıldı. 15.805 yeni vaka olduğu ve 2.783 hasta olduğu duyuruldu. Bugün 253 kişi hayatını kaybetti ve 21.004 kişi iyileşti.

29 Aralık Türkiye Koronavirüs Toplam Hasta Sayısı ve Can Kaybı

29 Aralık itibari ile son açıklanan verilere göre, Türkiye'de toplam vaka sayısı 2.178.580 oldu. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı ise 20.388'e yükseldi.

Toplam ağır hasta sayısının 4.191 olduğu duyuruldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 2.058.437 olarak açıklandı.

Hemen aşağıdan paylaşılan tabloya bakabilirsiniz.

Aşıların Türkiye'ye Ne Zaman Geleceği Açıklandı
Bilim

Aşıların Türkiye'ye Ne Zaman Geleceği Açıklandı

Aşıların Türkiye'ye gelişi bildiğiniz üzere Pekin gümrüğünde görülen koronavirüs vakası sebebiyle gümrük hareketliliğine geçici olarak ara verilmesinden dolayı ertelenmişti.

Koronavirüs salgınında ateş, vücut ağrıları ve boğaz ağrısı en yaygın belirtiler arasında yer almakta. Çok sayıda koronavirüs hastasında kuru öksürük görülüyor. Koronavirüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte. Öksürürken ve hapşururken ağzınızı / burnunuzu kapatmayı unutmayın.

Telegram kanalımıza katılarak hem sorular sorabilir hem de teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Telegram kanalımıza burada yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hemen aşağıdan Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasını cihazınıza indirebilir ve son duruma bakabilirsiniz. Hayat Eve Sığar uygulamasında koronavirüs haritası yer alıyor. Bu haritada üzerinden nerelerde koronavirüs var olduğu bölgelerin ne kadar derecede riskli olduğu görülüyor. Aynı zaman HES kodu işlemleri de uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

BioNTech Aşısı Mutasyona Uğrayan Koronavirüse Karşı Etkili mi?

BioNTech aşısı mutasyona uğrayan koronavirüse karşı etkili mi? Prof. Dr. Uğur Şahin, tüm dünyanın merak ettiği soruyu yanıtladı. 

Prof. Dr. Şahin, ABD merkezli ilaç firması Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşının mutasyona uğrayan COVID-19’a karşı da koruma sağlayacağına inandığını belirtti. Geliştirdikleri aşının mutasyonlu virüs üzerindeki etkisi ile ilgili önemli bilgiler paylaşan Prof. Dr. Şahin, yaptığı açıklamada, "Aşıyı mutasyona uğramış yaklaşık 20 virüs varyasyonu üzerinde test ettik. Aşının sağladığı bağışıklık tepkisi, her virüs varyasyonunu etkisiz hale getirdi" ifadelerini kullandı.

AstraZeneca Aşısı %95 Etkili Olacak: Kazandıran Formül Bulundu İddiası
Bilim

AstraZeneca Aşısı %95 Etkili Olacak: Kazandıran Formül Bulundu İddiası

Koronavirüse karşı aşı çalışmaları son hızı ile devam ediyor. AstraZeneca'nın CEO’su Pascal Soriot, Oxford Üniversitesi ile birlikte geliştirilen koronavirüs aşısı ile ilgili önemli bir açıklama yaptı.

YORUMLAR