29 Temmuz’dan İtibaren Cortana Hizmetinden Faydalanacaklar Belli Oldu

29 Temmuz’dan İtibaren Cortana Hizmetinden Faydalanacaklar Belli Oldu

Microsoft Windows 10’un en önemli özelliği sanal asistanı Cortana. 29 Temmuz’dan itibaren Cortana hizmeti alacak kullanıcılar da belli oldu.

"Türkiye’de Cortana kullanabilmek mümkün olacak mı?" sorusunun cevabı hala “hayır”. Eğer okumak, yazmak ve konuşmak için kullandığınız tek lisan Türkçe ise bir süre daha Cortana’dan faydalanabilmeniz mümkün olmayacak.  

Öte yandan, Microsoft’un Redmond karargahından yapılan açıklamaya göre, altı ülkede Windows Insider programına dâhil olanlara Cortana’nın geleceği duyuruldu. Bu ülkeler Avusturalya, Kanada, Hindistan ve Japonya olarak belirlendi ancak Cortana bu ülkelere sadece İngilizce dil seçeneği ile hizmet verecek.

Microsoft bu ülkelerden sonra sıraya Brezilya, Meksika için İspanyolca ve Fransızca konuşan Kanadalılar için Fransızca dil seçeneği ile hizmet vermeyi sürdürecek.

Microsoft bu gecikmenin sebebini Cortana’nın yerel kültürlere uyumlu olması için geliştirilmesinin zaman almasına bağlıyor. Microsoft her kültürde ve her lisanda kullanıcıların Cortana’dan eksiksiz faydalanması için özel bir çaba harcayarak yazılımın altyapısını hazırlıyor.

Türkiye’de yerel ayarları değiştirerek Cortana kullanmak mümkün olabilir. Ancak bunun için İngilizcenizin çok iyi olması gerekiyor.

Cortana Android Üzerinde Nasıl Çalışır? İşte Yöntemler!

Siri'nin Meslektaşı Cortana Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şey

Microsoft'a Göre Cortana, Siri'den Daha İyi Bir Kız Arkadaş

YORUMLAR