32GB iPhone 7'ler Daha Yavaş Çalışıyor

32GB iPhone 7'ler Daha Yavaş Çalışıyor

Apple, her zaman çıkardığı telefonlara dair bütün bilgileri kullanıcıları ile paylaşmışyor. Bütün o bilgilere erişmek için ise telefonların piyasaya sürülmesinin ardından çeşitli testler yapılması gerekiyor. Yapılan testlerden bir tanesi, 32GB iPhone 7'nin daha yavaş çalıştığını gösterdi.

Lew Hilsenteger tarafından yapılan testler, 32GB iPhone 7'nin konfigürasyonu ile 128GB depolama alanına sahip olan telefonun hızlarında farklılık olduğunu ortaya çıkardı. Testlere göre daha küçük depolama alanına sahip olan iPhone 7, yaklaşık olarak 8 kat daha yavaş açılıyor. Hilsenteger, yaptığı ilk testte PerformanceTest Mobile isimli bir uygulamayı kullanarak, telefonların okuma ve yazma hızlarını test etti. 32GB iPhone 7, saniyede 42MB yazabilirken, 128GB iPhone 7 bunu saniyede 341MB olarak gerçekleştirdi.

Gerçek zamanlı bir başka test daha yine iki telefon üzerinde uygulandı. MacBook'tan iPhone'lara USB kablosu ile film gönderen Lew Hilsenteger, 4.26GB boyutundaki filmin 256GB'lık olana 2 dakika 34 saniyede, 32GB'lık olana ise 3 dakika 40 saniyede gönderildiğini test etti. Tüm bu testlere rağmen günümüzde kullanılan SSD'lerde de aynı performans farklılıklarının olduğunun da altını çizmek gerek. Daha yüksek kapasiteye sahip olan SSD'ler, küçük olanlara göre çok daha iyi performans sergiliyorlar.

iPhone 7'nin Home Tuşu Bozulursa Ne Olur?

iPhone 7 Sahibinin Yüzünde Patladı!

Google Pixel ve Apple iPhone 7 Karşılaştırması

YORUMLAR