3B Yazıcıdan Çıkan EDAG Light Cocoon ile Tanışın

3B Yazıcıdan Çıkan EDAG Light Cocoon ile Tanışın

Alman mühendislik firması EDAG doğa ve yapraklardan esinlendiği Light Cocoon konsept araba tasarımını 15 Mart’ta Cenova Araba Fuarında sergileyecek. Arabanın çizgileri ve renkleri de kendi gibi çevreci bir atmosfer oluşturuyor.

EDAG Light Cocoon tasarımı üzerinde bir süre çalıştıktan sonra bütün gövdeyi metal kullanarak 3B yazıcılardan çıkarmak yerine, metali arabayı oluştururken sadece gerekli yerlerde kullandı. 3B olarak yazıcıdan çıkarılan metal iskelet üzerine yine 3B yazıcılar kullanarak su geçirmez materyallerden kaportayı tasarladı.

Light Cocoon kaportasının bir özelliği de belli bir dirence sahip olası. Kaporta darbeleri emerek belli bir esnekliği koruyor ve tekrar eski şeklin alabiliyor. 3 kat jarse kumaş ve polyester kullanılarak oluşturulan kaporta hareket halinde daha yumuşak ve akıcı bir aerodinamik de sağlıyor.

Bir örümcek ağına benzeyen iskelet konstrüksiyonun üzerinde hayata geçirilen arabanın her bir aksamı 3B yazıcılarla üretildi. EDAG Light Cocoon 5 Mart’ta açılan Cenova Araba Fuarında hemen halka sunulmadı, tasarım fuarın kapanış tarihi olan 15 Mart’ta görülecek.

2013 Frankfurt Otomobil FuarıFotoğraf Galerisi

Aston Martin Vantage GT3 Özellikleri ve Videosu

Apple’ın Araba Projesi Piyasada Kafa Karıştırıyor

YORUMLAR