3D Yazıcı İle Minibüs Ürettiler

Günümüzün en büyük teknolojilerinden bir tanesinin de 3D yazıcılar olduğunu söyleyebiliriz. Yeni geliştirilen Olli 2.0 sürücüsüz minibüs bunun son örneklerinden birisi olarak görülebilir. İşte haberimizin detayları.

3D teknolojisi birçok tasarımın temeli olarak kullanılabiliyor. Hatta yapılan son çalışmalarla birlikte bu teknoloji organ üretiminde de tercih edilmişti. Bu sayede organ nakli işlemleri çok daha kısa bir süre içerisinde hem de organ aranmadan gerçekleştirilebiliyor.

3D yazıcılar ilk defa sürücüsüz araç üretecek

Tesla ile birlikte aynı zamanda Apple şirketi de  sürücüsüz araçlar konusunda büyük çalışmalar gerçekleştirdi. İlk defa sürücüsüz araçlar yine insan olmayan bir üretim faaliyeti içerisinde üretilecek.

3D yazıcı ile yapılacak olan minibüsler çok uygun fiyatlara sahip olacak. Ayrıca otonom sistemlerinin daha gelişmiş bir şekilde kurulması da yine bu yöntem sayesinde sağlanabilir. Yazıcı ile sürücüsüz minibüs yapımı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından da daha önceden hedef olarak belirlenmişti. Ancak uzun bir süredir bu hedef ile ilgili herhangi bir çalışma gerçekleştirilmedi.

Akıllı şehirlerde bu tür sürücüsüz minibüslerin son derece önemli olduğunu söylemek mümkün. Peki sizce de Türkiye'de sürücüsüz minibüs modelleri 3D yazıcı ile üretilebilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.