3DMark Android Cihazlar için Yayınlandı

3DMark Android Cihazlar için Yayınlandı

Bilgisayarlarda uzun yıllardır performans testleri yani benchmarklar yapmak için kullanılan ve her sene yeni bir sürümü ile karşımıza çıkan 3DMark'ın Android akıllı telefon ile tabletler için hazırlanan sürümü de Google Play'de yayınlandı.

Uygulama sayesinde Android mobil cihazların sahip olduğu performansı ölçmek ve diğer Android cihazlarla karşılaştırmanın yanında iOS ve Windows RT işletim sistemli telefon ve tabletlerle de karşılaştırmak mümkün hale geliyor. Her ne kadar standart mobil kullanıcılar için 3DMark Android pek bir şey ifade etmese de overclock ve yazılım modifikasyonları ile uğraşanlar, cihazını sınırlarına kadar zorlamak isteyenler için ideal bir uygulama olan 3DMark'ın en popüler uygulamalardan birisi olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İçerisinde bulunan iki versiyona sahip olan Ice Storm testi cihazınızı oldukça zorluyor ve hem CPU hem de GPU ölçümlemesini gerçekleştirirken OpenGL ES 2.0'ı kullanıyor. Aşağıdaki indir butonumuzu kullanarak uygulamaya hemen ulaşabilirsiniz.

Gmail ile SMS gönderme nasıl yapılır?

YORUMLAR