3DMark'ın Direct X 12 Benchmark Oyunu Time Spy, Windows 10 İçin Hazır

3DMark'ın Direct X 12 Benchmark Oyunu Time Spy, Windows 10 İçin Hazır

Futuremark’ın popüler benchmark yazılımı 3DMark, Time Spy demosunu DirectX 12 grafik kapasitesinin testi için güncelledi. Güncelleme özellikle Windows 10 işletim sistemi taşıyan oyun PC’leri için yapıldı.

DirectX 12 grafik standartlarının ölçümlenmesinde yarar sağlayan Time Spy demosunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Windows 10’un oyuncular tarafından beklenmesinin tek sebebi DirectX 12’ydi. DirectX 12 işlemci çekirdeklerini daha kullanarak, oyun grafik özelliklerinin sıkıntısız bir biçimde CPU ve GPU tarafından kullanılabilmesini sağlıyor. Özellikle GPU’larda ısınmanın önüne geçen DirectX 12, sadece bu özelliği ile bile performans kayıplarının önüne geçiyor.  Microsoft bu sayede oyunlarda yüzde 10 civarında bir performans artışından söz ediyor.

3DMark benchmark yazılımı tüm DirectX 12 özelliklerinin sonuna kadar kullanıldığı Time Spy oyununun demosunu bu yüzden Steam üzerinden bir eklenti olarak satışa sundu.  PC’lerinde 3DMark’ın son sürümünü kullanan oyun severler sadece bu eklentiyi indirerek var olan uygulamalarını güncelleyebilirler. 3DMark Steam üzerinde 15.60TL olarak indirime girmiş durumda. 3DMark Time Spy güncellemesi ise yüzde elli indirimle 9 TL’ye indirilebiliyor. Bu tekliflerin geçerlilik süresi 23 Temmuz’da sona erecek.

YORUMLAR