4 Dakikalığına da Olsa Bir Jet Pilotu Olmak İster misiniz?

4 Dakikalığına da Olsa Bir Jet Pilotu Olmak İster misiniz?

İsviçre Hava Kuvvetlerine ait bir F-5’in içinde olmak nasıl bir his olabilir? Bunu YouTube'da 360 derecelik ve 4 dakika süren 4K kalitesinde çekilmiş bir videoyla yaşamanız mümkün.

YouTube 360 derece özelliği taşıyan ve kalitesi 360p ‘den 2K’ya kadar yükseltilebilen video sayısını her geçen gün artırıyor. Bunların arasında gerçekten görülmeye değer örnekler de var.

Şimdiye kadar hiç F-5 jetinin içini görmediyseniz ve bir F-5 filosuyla uçuş yapmadıysanız (yok eğer yaptıysanız bu haberi okumayın zaten) işte size bir şans.

Aşağıdaki 360 derecelik ve 4K görüntü kalitesine kadar yükselebilen video bir F-5’in içinden pilotla beraber filo uçuşu tecrübesinin neye benzeyebileceğini tüm detaylarıyla sunuyor.

Alplerin üzerinden son sürat bulutlara dalmak ve takım halinde bir F-5 filo uçuşuna tecrübesini deneyimlemek son derece keyifli.

Yukarıdaki resimde kalite ayarlarını nasıl yapacağınızı açıkça görebilirsiniz. Sol üst köşsdeb bakış açınızı 360 derece değiştirebileceğiniz gibi WASD tuşları ya da fare kullanarak bunu yapmanız mümkün. Videoyu tam ekran oynatmanızı, mümkünse bilgisayarınızın sesini de biraz açmanızı tavsiye ederiz.

Bu da videonun ta kendisi.

YouTube Üzerinden 360 Derece Şenliği Başladı

YouTube 8K – 360 Derece Videolar Yayınlamaya Başladı

YouTube'da 360 Derecelik Video İzlemek Artık Daha Kolay

YORUMLAR