40 Yıllık Hasret YouTube Videosu Sayesinde Bitti

Youtube videosu hindistan

Hindistan'da 26 yaşında ortadan kaybolan Khomdram Gambhir Singh, YouTube sayesinde 40 yıl sonra ailesiyle buluştu. İlginç olayın ayrıntıları haberimizde.

Sosyal medya gücünü bir kez daha gösterdi. 1978 yılında ailesine hiçbir şey söylemeden evden ayrılan Khomdram Gambhir Singh, Mumbai sokaklarında şarkı söylediği sırada çekilen bir videonun YouTube'a yüklenmesiyle tam 40 yıl sonra ailesiyle buluştu.

khodram gambhir youtube

Yıllardır haber alamadığı kardeşini YouTube videosunda gören Khomdram Kulachandra, yaşadığı şaşkınlığı şu sözlerle dile getirdi: "Yeğenlerimden biri video görüntüsünü bana gösterdiğinde gözlerime inanamadım. Onu tekrar sağ göreceğimize dair tüm umutlarımızı kaybetmiştik"

Söz konusu videoyu internete yükleyen kişi olan sokak fotoğrafçısı Firoz Shakri ile iletişime geçen aile, Singh'in halen Mumbai'de yaşayabileceği yönünde aldığı bilgi üzerine polise başvurdu. 

Mumbai kentinde araştırmalarını sürdüren polis, 40 yıl boyunca haber alınamayan Singh'i kötü bir vaziyette tren istasyonunda buldu. Polis müfettişi Pandit Thakaray, "Onu bir tren istasyonunun önünde bulduk. Kötü bir durumdaydı, iyi değildi" ifadelerini kullandı.

Singh'in, Hindistan ordusunda eski bir asker olduğu ve evlendikten sonra bunalıma girerek, kimseye haber vermeden evden ayrıldığı öğrenildi. O zamandan beri dilenerek veya gündelik işlerde çalışarak hayatta kalan 66 yaşındaki adam, YouTube'a yüklenen videosu sayesinde tam 40 yıl sonra ailesiyle bir araya gelmiş oldu.

 

YORUMLAR