45.000 TL Ödüllü Gillette Fortnite Turnuvası Başladı!

Gillette, Epic Games tarafından resmi olarak desteklenen Türkiye’nin ilk Fortnite Turnuvası’nı düzenliyor. Multiplayer E-spor ve Oyun Festivali: Chapter VII adıyla İstanbul’da finali yapılacak olan turnuvada dünyanın dört bir yanından en iyi Fortnite oyuncuları, 45 bin TL’lik ödülü kapmak için kapışacak. Büyük oyun turnuvasının detayları haberimizde.

P&G’nin lider erkek bakım markası Gillette, Türkiye’nin ilk Fortnite turnuvasını düzenleyen isim oldu. Türkiye’de gittikçe popülerliği artan e-sporu, sporcuları destekleyen Gillette, hem masaüstü hem de mobil platformda en çok oynanan online hayatta kalma oyunu Fortnite’ın gözde oyuncularını bir araya toplayan büyük turnuva, 27 Aralık Perşembe günü başladı ve 6 hafta sürecek.

Oyuncular, 5 hafta boyunca her Perşembe saat 18:00 - 22:00 arasında e-spor ve video oyunu odaklı canlı yayın platformu Twitch’te turnuvanın yıldız yayıncılarının kanallarından Gillette Fortnite Turnuvası’na katılabilecek. Her hafta yapılacak oyunlarda 1. olanlar 500 TL para ödülünün yanında 27 Ocak tarihinde yapılacak büyük finalde sahnede ünlü bir Twitch oyuncusuyla birlikte yarışma şansına sahip olacak. 5. hafta sonunda finale kalan 30 oyuncu ise 27 Ocak Pazar günü Avrasya Gösteri Merkezi’nde yapılacak büyük finale katılma hakkı kazanacak. 30 farklı bilgisayarda hakemlerin rehberliğinde karşılaşarak mücadele verecek olan oyuncular arasından ilk 2 oyuncuya 15 bin TL, büyük finalde seçilen 2. oyuncuya toplam 7 bin 500 TL, üçüncü 2 oyuncuya ise toplam 3 bin 500 TL ödül dağıtılacak. Turnuvanın ana sponsoru Gillette ile yarışmada 6 hafta boyunca toplamda 45 bin TL ödül dağıtılmış olacak.

Finali 27 Ocak’ta Multiplayer E-spor ve Oyun Festivali: Chapter VII adıyla İstanbul’da Avrasya Gösteri Merkezi’nde yapılacak turnuvaya Ahmet Sonuç (Jahrein), Pinti Panda, Ferit Karakaya (WTCN), Vicrains, Batu Bozkan (Videoyun), Mete Özbey (EasterGamerTV), ThaldrinLol, Kendine Müzisyen, Grimnax ve Zeusidious gibi yıldız yayıncılar katılıyor.