4.5G İçin Hangi Operatörlerin SIM Kartı Değişecek, SIM Kartları Kaç Lira Olacak?

4.5G İçin Hangi Operatörlerin SIM Kartı Değişecek, SIM Kartları Kaç Lira Olacak?

1 Nisan 2016’dan itibaren Türkiye’nin mobil internet alışkanlığını kökünden değiştirmesi beklenen 4.5G teknolojisi, bazı zorunlulukları da beraberinde getiriyor.

Daha önce hangi model telefonların 4.5G uyumlu olacağını listelemiş, 4.5G’nin Türkiye’de nasıl kullanılabileceğini ve avantajlarını da yazmıştık. Ancak her teknolojik yenilik, köklü değişikliklerle geliyor. Yeni teknolojiye uyum sağlayabilmek adına eski cihazlar tamamen kullanılmaz oluyor. Bu durum 4.5G’de SIM kartlarımız için geçerli olacak.

SIM kartları değişecek mi?

Telefonların 4.5G’ye uyumlu olması kullanıcının bu teknolojiyi hemen kullanabilmesi anlamında gelmiyor. 2009 yılından bu yana dağıtılan 4G SIM kartları yeni teknoloji 4.5G için kullanılamayacaklar.

4.5G SIM kartı kaç lira olacak?

Operatörlerden henüz çok net bilgiler gelmemiş olsa da, bu değişim ücretinin 10 – 20 TL arasında olabileceği konuşuluyor. Turkcell ve Avea mevcut SIM kartlarının 4.5G teknolojisine uyumlu olmayacağını bu kartların değişmesi gerektiğini kendi kurumsal web sitelerinden de kullanıcılarına duyurdular. Vodafone web sitesinde yayınlanan bir açıklamaya göre zaten üzerinde 3G yazan 3G uyumlu (64KB, 128KB, 512KB) Vodafone SIM kartları aynı zamanda 4.5G ile uyumlu olacaklar. Kısaca Vodafone kullanıcılarının kullandıkları SIM kartlar 4.5G’ye hazır.

Telefonunuz ve SIM Kartınız 4.5G Uyumlu mu? Öğrenin!

Türkiye'de 4,5G'ye Çok Az Kaldı

4G'den Vazgeçtik Ama 4.5G Nisan 2016'da Geliyor

YORUMLAR