4.5G’ye Birkaç Gün Kala Bankalar Alarm Verdi

4.5G’ye Birkaç Gün Kala Bankalar Alarm Verdi

4.5G hizmeti 1 Nisan’da başlıyor. SIM kartlarının değişmesinden dolayı bankalar verecekleri hizmetlerin kesilmemesi için şimdiden kullanıcıları uyarıyorlar.

4.5G teknolojisini kullanabilmek için SIM kartların değişmesi gerekiyor. Ancak banklaların işlem yapmak için kullandıkları SMS güvenlik şifreleri SIM kartları değiştiği andan itibaren gönderilmeyecek. Güvenlik SMS’lerinin bloke olmaması için bankanızla iletişime geçmeniz gerekecek.

Bildiğiniz gibi operatörler düzenledikleri kampanyalarla 4.5G SIM kart değişimini ücretsiz olarak yapıyorlar. Ancak 4.5G’li SIM kartların hızlı değişim süreci bankaları oldukça zorluyor.

4.5G SIM kartı blokesi nedir?

Bunun sebebi de internet ve mobil bankacılık uygulamalarına giriş için kullanılan tek kullanım şifrenin sadece tek bir SIM karta yönelik gerçekleşiyor olması. 4.5G için alınan SIM kartlar banka ile karşılıklı olarak onaylanmak durumunda. Bundan dolayı, kullandığınız bankaların prosedürüne göre SIM kartınızı ATM’lerden ya da doğrudan bireysel müşteri hizmetlerini arayarak onaylatmanız gerekiyor. Bu bloke işlemi kaldırılmazsa internet bankacılığı yapmak imkansız hale geliyor.

4.5G SIM kartı blokesi nasıl kaldırılır?

4.5G için SIM kartını değiştiren aboneler, internet ve mobil bankacılığa girişte SMS ile gönderilen tek kullanımlık şifresini alamazlarsa, müşterisi oldukları bankanın telefon bankacılığını araması, ATM’lerde şifre işlemleri menüsünde yer alan "SIM Kart bloke kaldırma" adımını kullanması veya doğrudan şubeden destek alması gerekecek. 

4.5G Hayatımızda Ne Değiştirecek? İşte 4.5G Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

4.5G İlk Aylarda Beklendiği Kadar Hızlı Olamayacak

YORUMLAR