4K ve Sanal Gerçeklik Destekli Xbox One Resmileşti!

4K ve Sanal Gerçeklik Destekli Xbox One Resmileşti!

E3 2016'da bombaları patlatan Microsoft, Xbox One için gelecek planlarını da oyun dünyasıyla paylaştı. Hatırlanacağı üzere bir süre önce Xbox One'ın daha gelişmiş bir versiyonunun geliştirilmekte olduğu hakkında çeşitli söylentiler ortaya çıkmıştı. Bu söylentiler nihayet resmiyet kazandı ve Microsoft, E3 2016'daki özel etkinliğinde Project Scorpio adını verdiği bu projeyi doğruladı.

Project Scorpio Nedir?

Microsoft, Project Scorpio'yu tanımlarken bu oyun konsolunun şu ana kadar geliştirmiş olduğu en güçlü Xbox modeli olacağını açıklıyor. Bu şu anlama geliyor; Project Scorpio daha güçlü bir ana işlemci ve grafik işlemciyle birlikte gelecek. Konsoluun daha fazla RAM'e sahip olması da muhtemel.

Project Scorpio temel olarak son dönemin yükselen akımı sanal gerçeklik için ve 4K Ultra HD kalitede oyun oynamayı mümkün kılmak için geliştiriliyor. Özellikle Sony'nin PlayStation VR ile sanal gerçekliğe adım atıyor oluşu Microsoft'u bu alana yönelmeye mecbur bırakıyordu. Nihayet bu rekabetin meyvelerini toplayacağız.

4K ve VR Destekli Xbox One Çıkış Tarihi

Microsoft geliştirmekte olduğu Project Scorpio'ya yeni bir isim vererek 2017'nin sonbahar aylarında piyasaya süreceği bilgisini de paylaşıyor.

Xbox One S Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu!

E3 2016 İlk Gün Özeti

YORUMLAR