5 Kameraya Sahip Yeni Nokia 9 PureView Ortaya Çıktı!

Aylardır Nokia 9 hakkındaki gelen sızıntılara bugün bir yenisi daha eklendi. Yayınlanan video ve görsellere göre Nokia 9'un 5 kameraya sahip olacağı söyleniyor. Geçtiğimiz günlerde Evan Blass isimli Twitter kullanıcısının attığı twitte Nokia 9'a ait 5 kameralı bir görsel paylaşılmıştı.

Paylaşılan bu görselin ardından mysmartprice isimli web sitesi Nokia 9'un duyuru videosuna benzer bir video yayınladı. Yayınlanan videoya göre Nokia 9 PureView Nokia 8 Sirocco'ya çok benzemekte.

Videoda Nokia 9 hakkında paylaşılan bilgilere göre: kamera eş zamanlı olarak 5 adet çekim yapabiliyor ve düşük ışıklı ortamlarda çekilen resimler daha yüksek verimliliğe sahip. Ayrıca çekilen resimler yeniden odaklama yeteneğine sahip penta-lens ile kolayca yeniden odaklanabilinecek.

Yapılan açıklamalarda cihazın HDR10 desteği ve ekran içi parmak izi okuyucusu olan 5.99 inç “PureDisplay” sahip olacağı ve Nokia 9 PureView'in ayrıca bir Qualcomm Snapdragon 845 işlemci, 6 GB RAM ve 128 GB depolama tarafından destekleneceğini bildirdi.

Şu an için Nokia 9 PureView'in ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında bir açıklama yapılmadı ancak tahminlere göre 2019 Mobil Dünya Kongresi fuarında tanıtımın yapılması öngörülmekte.

Sizler Nokia 9 PureView modeli hakkında paylaşılan sızıntılar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu kamera çılgınlığı nereye gidecek?  Yorumlarda görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!