5 Milyona Yakın Gmail Hesabı Çalındı!

5 Milyona Yakın Gmail Hesabı Çalındı!

Google'ın yönetiminde olan Gmail adlı elektronik posta servisi Rus internet korsanları tarafından hacklendi ve milyonlar hesabın şifresine ulaşıldı.

Gmail popüler ve başarılı bir mail servisi. Bu yüzden dünya çapında milyonlarca kullanıcısı ve milyarlarca sistemine kayıtlı mail adresi var. Google'ın en fazla önem verdiği servislerinden birisi olan Gmail büyük bir saldırı aldı. Bu saldırının ardından 4.930.000 milyon mail hesabına ve şiflerine ulaşıldığı yayımlandı. Çoğu kullanıcı kendi mail hesaplarının çalındığı konusunda tedirgin oldu ve Google'a geri bildirimde bulundu.

Google kullanıcılarını daha fazla bekletmeden bu konu hakkında açıklama yaptı. İnternet korsanlarının saldırısını yalanlamadı fakat çalınan 4.930.000 mail adresinin sahte veya uzun süredir kullanılmamış hesaplar olduğunu söyledi. Bu açıklanın dışında başka bir şey söylemeyen yetkililer açığın nerede olduğundan bahsetmedi.

Güvenliğiniz için şifrenizi değiştirmenizde fayda var. Google her ne kadar çalınan hesapların sahte olduğunu söylese de bir gün gerçekten hesabınız çalınabilir. Bu yüzden mail hesabınızın yedeğini almayı ve eski şifrenizi güçlü bir şifre ile değiştirmeyi unutmayın!

Eğer Gmail hesabınızın çalınıp çalınmadığını kontrol etmek istiyorsanız bağlantımıza tıklayarak ilgili servise ulaşabilirsiniz.

Google'ın servisi olan Gmail'in güncel mobil uygulamarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Gmail ile SMS Gönderme Nasıl Yapılır

Gmail için Faydalı Klavye Kısayolları

YORUMLAR