5.7 İnçlik Dev Bir Windows Phone Geliyor

5.7 İnçlik Dev Bir Windows Phone Geliyor

Windows Phone platformuna alışıksanız ve büyük ekran telefon seviyorsanız, Windows 10 Mobile işletim sistemiyle gelecek olan bu telefon sizi mutlu edecek. 

Zauba.com sitesinde kod adı HS 85171290 olan Fin yapımı yeni bir ürün dikkati çekiyor. 5.7 inç ekrana sahip olan bu telefon Windows Mobil platformuna geliyor ve çok büyük bir ihtimalle şu anda üretime geçilmesi için son tasarım rötuşları atılıyor. Cihazın adının Lumia 840 XL olabileceği dedikoduları dolaşıyor.

Cihazın Nokia’nın memleketi Finlandiya’da yapılıyor olması da ilginç. Cihazın özellikleri hakkında henüz bir bilgi yok. Yani bir "amiral gemisi mi" beklemeliyiz bilmiyoruz. Ancak boyutlarının bir phablet kadar olacağı kesin. Gelen dedikodular cihazla beraber bir de Stylus kalem olabileceğini müjdeliyor, ancak bu da kesin değil.

Şimdilik tek bilinen tek şey, Finlandiya’da dev bir Windows Mobile telefonun üretimine geçilmek üzere olduğu. İşletim sistemi konusunda da bazı çelişkili bilgiler var. Telefonun Windows 10 Mobile ile geleceği konuşulurken diğer yanda bu sisteme yükselebileceği fısıldanıyor. Büyük olasılıkla bu telefon hakkında çok yakında daha detaylı bilgiler sızacaktır. 

Asus'a Göre Windows 10'un Android Karşısında Fazla Şansı Yok

Android M ile Android Cihazlarımızı Daha Yüksek Performansla Daha Uzun Süre Kullanabileceğiz

Microsoft Yeni Windows 10 Mobile Ön İzleme Sürümü Yayınladı

YORUMLAR