6 inçlik İlk 4K AMOLED Akıllı Telefon Ekranı Görücüye Çıktı

6 inçlik İlk 4K AMOLED Akıllı Telefon Ekranı Görücüye Çıktı

Artık QHD ekranlar sadece TV’lerde boy göstermeyecek. Everdisplay'in 6 inçlik 4K görüntü kalitesi veren akıllı telefon ekranları da yavaş yavaş piyasaya girmeye hazırlanıyor.

2016 yılının ikinci yarısından itibaren yaygın olarak yeni nesil telefonların tercih edeceği düşünülen 4K görüntü kalitesi artık bir hayal değil. 6 inç boyunda 4K AMOLED akıllı telefon ekranları Everdisplay firması tarafından görücüye çıkarıldı. Akıllı telefonların yakın gelecekte biraz daha büyüyebileceğinin de bir işareti olan bu sunumda Everdisplay 4K ekranlar QHD kalitesinin akıllı telefonlarda ne kadar gerekli olabileceğini çok fazla ispatlayamasa da, görüntü kalitesi olarak oldukça üstün görünüyorlar.

Everdisplay’in 6 inçlik 4K AMOLED ekranları 805 ppi piksel yoğunluğuna sahip. Kristal berraklığında görüntü sunabiliyorlar. 2015 yılında akıllı telefonların üst sınıf modelleri ağırlıklı olarak 557 ppi tercih ediyorlardı. Ancak çok yakın bir gelecekte bu değişecek gibi görünüyor. Bu teknolojiyi kullanacak olan ilk telefonun ZTE Star 3 olabileceği dedikoduları da dolaşıyor. Bu arada daha önce Samsung’un da 11K ekranlar üzerinde çalıştığını Daha 4K Bile Kullanamazken 11K Ekran da Nedir? İşte Samsung’un Yeni Ekranları  haberimizle sizlerle paylaşmıştık. Kısaca gelecek yıl akıllı telefonların ucuzlayabileceğini düşünmek iyimserlikten ileri gitmiyor.

YouTube 4K Görüntü Kalitesinde Video Örnekleri Yayınladı

Türkiye'de 4K Kalitesinde TV Yayını Başlıyor

YORUMLAR