6 Milyon Liralık Piyango Ödülünü Çığlık Maskesiyle Aldı

çığlık maskesi loto

Film dünyasının en ünlü karakterlerinden Çığlık, bu sefer çok ilginç bir olayla gündeme geldi. Karayipler’de düzenlenen piyango çekilişinde 158 milyon Jamaika Doları yani yaklaşık 6.1 milyon Türk Lirası kazanan talihli, ödülünü almaya Çığlık maskesi ile gitti.

Supreme Ventures Limited tarafından Karayip bölgesindeki bazı ülkelerde düzenlenen Super Lotto isimli piyango çekilişi, verdiği ödüllerle gündeme geliyordu. Son çekilişte 1.1 milyon dolarlık ödülü ile milyonlarca kişinin ilgisini çeken çekiliş, en sonunda sahibini buldu. Fakat büyük ödülün sahibi kazandığı ödülle değil; ödülü alma şekli ile sosyal medyanın gündemine oturmayı başardı.

Loto şirketi tarafından A. Campbell olarak tanıtılan talihli, kameralar karşısında ödülünü alırken, 1996 yılında yayınlanan ünlü filmin unutulmaz karakteri Çığlık maskesi takması ile herkesin dikkatini çekti. Twitter üzerinden “süper milyoner” diye tanıtılan Campbell ise ödülü almaya 54 gün sonra gelmişti. Çekilişin yapılmasının üzerinden geçen sürede kimliğini gizlemeyi başaran talihli, bunu devam ettirebilmek adına maske ile Supreme Ventures Limited merkezine geldiğini dile getirdi.

“Biletime baktım ve banyoma doğru koştum ve dedim ki; ‘Kazandım! Kazandım!’ 'Kazandığımı öğrendiğim günden beri kafayı yemiştim” diye konuşan A. Campbell,  “Üç günden beri başım ağrıyor çünkü çok düşünüyordum. [Merak ediyorum] Özlem duyduğum şey gerçekten gerçekleşiyorsa. İki haftadır belim ağrıyor, bazen kazandığımı unutup çok acı hissediyordum.” dedi.