6 Ocak Türkiye Koronavirüs Tablosu, 6 Ocak Vaka Sayısı Kaç?

6 Ocak Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı. 6 Ocak Türkiye koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Detaylar haberimizde.

5-eylul-turkiye-koronavirus-tablosu

6 Ocak Türkiye koronavirüs tablosu duyuruldu. 6 Ocak vaka sayısı kaç oldu? 6 Ocak Türkiye koronavirüs can kaybı kaç? Çin'de başlayan koronavirüs salgını dünya genelinde yayılmaya devam ediyor.

6 Ocak Türkiye Koronavirüs Tablosu

Son 24 saatte 182.645 test yapıldığı paylaşıldı. 13.830 yeni vaka olduğu ve 1.458 hasta olduğu duyuruldu. Bugün 191 kişi hayatını kaybetti ve 8.702 kişi iyileşti.

6 Ocak Türkiye Koronavirüs Toplam Hasta Sayısı ve Can Kaybı

6 Ocak itibari ile son açıklanan verilere göre, Türkiye'de toplam vaka sayısı 2.283.931 oldu. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı ise 22.070'e yükseldi.

Toplam ağır hasta sayısının 3.303 olduğu duyuruldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 2.164.040 olarak açıklandı.

Hemen aşağıdan paylaşılan tabloya bakabilirsiniz.

6-ocak-turkiye-koronavirus-toplam-hasta-sayisi-ve-can-kaybi

Sağlık Bakanlığından Koronavirüs Aşı Dolandırıcılığı Uyarısı
İNTERNET

Sağlık Bakanlığından Koronavirüs Aşı Dolandırıcılığı Uyarısı

Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşı dolandırıcılığı hakkında vatandaşları uyardı. COVID-19 aşısının ülkemize getirilmesinin ardından dolandırıcılar, insanları arayıp "Sağlık Bakanlığından arıyoruz, aşılama konusunda önceliklisiniz, kaydınızı oluşturalım" diyerek veya "Aşı Randevu Oluşturma" konulu mesaj atarak kişisel bilgileri ele geçiriyor.

Koronavirüs salgınında ateş, vücut ağrıları ve boğaz ağrısı en yaygın belirtiler arasında yer almakta. Çok sayıda koronavirüs hastasında kuru öksürük görülüyor. Koronavirüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte. Öksürürken ve hapşururken ağzınızı / burnunuzu kapatmayı unutmayın.

Telegram kanalımıza katılarak hem sorular sorabilir hem de teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Telegram kanalımıza burada yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hemen aşağıdan Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasını cihazınıza indirebilir ve son duruma bakabilirsiniz. Hayat Eve Sığar uygulamasında koronavirüs haritası yer alıyor. Bu haritada üzerinden nerelerde koronavirüs var olduğu bölgelerin ne kadar derecede riskli olduğu görülüyor. Aynı zaman HES kodu işlemleri de uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

BioNTech Aşısı Mutasyona Uğrayan Koronavirüse Karşı Etkili mi?

BioNTech aşısı mutasyona uğrayan koronavirüse karşı etkili mi? Prof. Dr. Uğur Şahin, tüm dünyanın merak ettiği soruyu yanıtladı. 

Prof. Dr. Şahin, ABD merkezli ilaç firması Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşının mutasyona uğrayan COVID-19’a karşı da koruma sağlayacağına inandığını belirtti. Geliştirdikleri aşının mutasyonlu virüs üzerindeki etkisi ile ilgili önemli bilgiler paylaşan Prof. Dr. Şahin, yaptığı açıklamada, "Aşıyı mutasyona uğramış yaklaşık 20 virüs varyasyonu üzerinde test ettik. Aşının sağladığı bağışıklık tepkisi, her virüs varyasyonunu etkisiz hale getirdi" ifadelerini kullandı.

Sosyal Medya Devlerine Reklam Yasağı Geliyor: Şimdi Ne Olacak?
SOSYAL MEDYA

Sosyal Medya Devlerine Reklam Yasağı Geliyor: Şimdi Ne Olacak?

Facebook, Instagram Twitter ve TikTok başta olmak üzere sosyal medya devlerine kesilen üçüncü 30 günlük ceza sürecinde sona gelindi.

YORUMLAR