600 Milyon Kullanıcısı Olan WeChat Hacklendi

600 Milyon Kullanıcısı Olan WeChat Hacklendi

Bir güvenlik açığını değerlendiren siber korsanlar WeChat sohbet uygulamasını hacklediler.

WeChat bu saldırıyı her ne kadar her hangi bir zarara uğratmadan atlasa da uygulama altyapısını hemen kızağa çekti. WeChat’e yapılan saldırıda hiçbir kullanıcının hesabından para ya da kişisel bilgi çalınmadı ama durum çok ciddi boyutlara da ulaşabilir endişesi ile uygulamaya yeni güncellemeler gelecek.

Bu saldırı sadece iOS kullanıcıları hedef alıyordu. App Store’da bulunan WeChat 6.2.5 sürümü açığın siber saldırganlar tarafından kullanıldığı uygulama oldu. App Store’dan yapılan açıklamaya göre WeChat 6.2.6 sürümü ve yukarısını kullananlar bu saldırıdan etkilenmediler.

WeChat açığının bulunup saldırının başlamasıyla beraber Apple App Strore ve WeChat güvenlik birimleri hemen harekete geçtiler. Çift taraflı kriz yönetimi uygulayarak saldırının kullanıcıya hasar vermesini engellediler.

Apple Store hafta sonu yaşadığı bir siber saldırıda WeChat uygulamalarının etkilendiğini de açıklamıştı. Son zamanlarda sohbet uygulamalarına ve sosyal arkadaşlık sitelerine yönelik saldırıların artması da oldukça dikkat çekici.

Lionel Messi'li WeChat TV Reklamı

WeChat Yeni Reklamında Mark Zuckerberg ile Dalga Geçti

YORUMLAR