7 Milyon Oyuncuya Ulaşan Overwatch'ta Seviye Rekorları Kırılıyor

7 Milyon Oyuncuya Ulaşan Overwatch'ta Seviye Rekorları Kırılıyor

Görünen o ki, Blizzard Entertainment yine yapacağını yapıyor ve tüm oyun dünyasını bir araya toplayan yeni bir başarıya daha imza atıyor; Overwatch ilk haftadan tam 7 milyon oyuncuya ulaştı.

World of Warcraft, Starcraft ve Diablo gibi oyunlarla tanıdığımız Blizzard Entertainment, Titan adlı projeleri başarısız olunca, bu projeyi bir anda Overwatch'a çevirdi. Daha açık beta aşamasında 10 milyon oyuncuya ev sahipliği yapan Overwatch, çıkışını yaptıktan bir hafta sonra tam 7 milyon oyuncuyu ağırladı.

Tabii ki bu rakam oyunun hem PC hem de yeni nesil konsollarda olmasından da destek alıyor. Bu sayede Overwatch, 2 ayda 10 milyon oyuncuya ulaşan Ubisoft'un yeni oyunu The Division'ı da geride bırakıyor. Peki ya diğer istatistikler ne durumda?

Blizzard'ın önde gelen isimlerinden Mike Morhaime, oyunun çıkışından bu yana 119 milyon saat oynandığını açıkladı. Bunun yanında oyuncular toplam 326 milyon kere karakter değiştirmiş.

Overwatch oyuncuları seviye rekorları kırıyor

Çıkışıyla ilk haftadan 7 milyon oyuncuya ulaşması bir tarafa, ünlü oyun rekor kırmaya devam ediyor.

Belki çıkalı daha 1 ay bile olmadı, fakat 1 haftada 100. seviyeye gelmek de bir hayli çaba gerektiriyor. Birçok oyuncu Overwatch'ta seviye sınırının ne olduğunu merak ediyordu; bu oyuncuyla birlikte bunun cevabı da bulunmuş oldu. Açıklanan bilgilere göre bu oyuncu aslında FenderOverwatch ismiyle yayın yapıyormuş ve bu saatlerin çoğunu yayında geçirmiş.

92 saatlik maratonun 30 saati saldırı kahramanı Pharah ile geçmiş. FenderOverwatch, Pharah'ın oyundaki en iyi karakterlerden biri olduğunu söylüyor. Pharah aldığı oyunların yüzde 90'ını kazanmış. Peki ya, 100. seviyeye gelince ne oluyor?

100. seviyeye gelince oyuncu portreniz, diğer oyunculardan çok daha farklı bir hal alıyor. Daha sonra sanki sezon atlamış gibi, 1. seviyeden devam ediyorsunuz ama profilinizde 100'ü geçtiğiniz pekala belli oluyor.

Overwatch'ın seviye sistemi Titanfall'u andırıyor. Oyuncular atlayabildiği kadar seviye atlıyor ama asla sınıra ulaşamıyor; bu da bir yerde sınırsız Loot Box demek. 

Blizzard, Overwatch'ın Porno Skandalını Engellemeye Çalışıyor

5 Kişiye Overwatch Hediye Ediyoruz! (Kazananlar Açıklandı)

İş Bankası Warcraft Filmi İçin Oyun İçi Kampanya Başlattı

YORUMLAR